Hedef Sensin Farkında Mısın?

Hedef Sensin Farkında Mısın?
Yayınlama: 24.05.2016
A+
A-

Bayburt Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Kalkınma Bakanlığı SODES birimince kabul gören Hedef Sensin Farkında Mısın? projesi olarak madde kullanımı ve bağımlılık ile mücadele için çalışmalar çeşitli etkinliklerle yürütülmektedir.

Gençlerimizin daha bilinçli olarak yetişmesi ve kendilerine olan güvenini kazanmaları açısından sosyal hayata bağımlılık için birçok sportif ve kültürel faaliyetlerde beraberinde gelmektedir. Bu çerçevede gençlere tarihi ve turistik yerlerin gezisi,sinema günleri gösterisi, konularına göre konferanslar, müzik gösterileri gibi birçok etkinliklerde beraberinde yapılmaktadır.

Bayburt Sağlık Müdürlüğü Sodes Proje Koordinatörü Salih Zeki Karabulut ve Bayburt Valiliği Koordinasyonunca Programın Sodes Proje Birim Sorumlusu Arif Erkul ve Mali İşler Sorumlusu Recai Dağ’ında katılımlarıyla, Bayburt’ta sosyal ve kültürel etkinliklerin odak noktası haline gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün Gençlik Merkezi Müdürü Savaş Erel, Psikolog Atilla Kuyruk, lider başkanları ve Gençlik Merkezi öğrenci grubuyla bu sefer etkinlikler eğlence eşliğinde devam etti. Üç grup halinde yürütülen gezi programı ilk önce KYK’da okuyan erkek öğrenci grubu, sonra kız öğrenci grubu ve daha sonra Gençlik Merkezi kursiyerlerinden oluşan 80 kişilik öğrenci gruplarıyla yapıldı.

Bayburt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün Gençlik Merkezi önünde hareket eden otobüslerle ilk önce Aziz AYDIN rehberliğinde İlimizin 2014 Avrupa Müze Ödülü alan  Baksi Müzesinin tanıtımı ile başlayıp gezi özellikle öğrencilerin madde bağımlılığından uzaklaştırmak, günlerini daha iyi değerlendirmek ve yaşam için var olan sanatsal kültürel ve doğa güzelliklerinden de yararlanmak.

Bunun için Yoncalı (Orsor) Koşat alabalık tesislerinde, yöresel yemeklerinde yer aldığı ziyafetle, doğayla birlikte temiz hava solumak adına açık havada yürüyüş ve piknik yaparak beraberinde birlikte şarkılar eşliğinde eğlenerek,  keyifli bir hafta sonu geçirildi. Böylece gençlere hedeflerinin tek bir maddeye bağımlı olmayıp, yaşama bağlanmak adına farkındalık yaratmaktı.

Gençler için önemli bir toplum sağlığı sorunu olan madde kullanımı ve bağımlılığı mücadelesinde amacımız herhangi bir madde kullanımına başlanmasını önlemek, sağlık ve yaşam kalitesini yükseltmek, madde kullanmayan gencin kendiyle gurur duymasını sağlayarak destek olmak, madde kullanan ve bağımlı olanları da tedavi ve rehabilite ederek sağlığından sorumlu birey olmasını sağlamak.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.