İlahiyat Fakültesi’nin yeni dekanı Prof. Dr. Davut Yaylalı oldu

İlahiyat Fakültesi’nin yeni dekanı Prof. Dr. Davut Yaylalı oldu
Yayınlama: 11.03.2024
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin yeni dekanı Prof. Dr. Davut Yaylalı oldu.

Önceki dönem İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tevhid Ayengin’in Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine geçişinin ardından kısa bir süreliğine Dekan Vekili görevini yürüten Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Üniversite üst yönetiminin de katıldığı törenle görevi Temel İslam Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Davut Yaylalı’ya devretti.

İlahiyat Fakültesi Dekanlığında düzenlenen devir teslim töreninde yeni görevi vesilesiyle Yaylalı’ya tebriklerini bildiren Rektör Türkmen, “Ramazan-ı Şerif’in ilk gününe tesadüf eden bu tören, yeni dekan hocamızın görev hafızasında da anlamlı bir yer tutacaktır. Liyakat ve kurumsal vizyon güzergahında planlanan tüm atamalarımız gibi bu görev ataması da Üniversitemizin hedeflerine emin adımlarla yürümesine katkı sunacaktır. Hocamıza ve Üniversitemiz camiasına hayırlı olmasını dilerim.” ifadelerini kullandı.

Rektör Türkmen’e ve törende hazır bulunan üst yönetime teşekkür eden Dekan Yaylalı ise, İlahiyat eğitiminde markalaşan Bayburt Üniversitesinin marka itibarını daha ilerilere taşımak için plan ve vizyon geliştireceklerini söyledi.

Çiçek takdimi ile sona eren törene, Bayburt Üniversitesi üst yönetiminin yanı sıra İlahiyat Fakültesinde görevli akademisyenler katılım sağladı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.