İstanbul’daki Öğrenciler Bayburt Gezisiyle Ödüllendirildi

İstanbul’daki Öğrenciler Bayburt Gezisiyle Ödüllendirildi
Yayınlama: 07.02.2015
A+
A-

İstanbul Kartal’da faaliyet gösteren Kartal, Soğanlık, Çakabey ve Hürriyet İmam-Hatip Ortaokullarında eğitim gören yaklaşık 40 başarılı öğrenci, Bayburt gezisiyle ödüllendirildi.

Bayburt Belediyesi’nin ev sahipliğinde ilk olarak Şehit Osman Türbelerini ziyaret eden misafir öğrenciler, sırasıyla Bayburt Kalesi, Ulu Camii, Taşhan, Abdülvehhap Gazi türbesi, Aydıntepe Yeraltı Şehrini gezdiler. Bayburt Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personelleri tarafından gezdirilen öğrencilere Bayburt’un tarihi, kültürü, doğal güzellikleri, örf ve ananeleri hakkında geniş bilgiler verildi. Gördükleri manzaralar ve edindikleri bilgiler karşısında Bayburt’a hayran kalan öğrenciler, Bayburt’un gönül elçileri olmaktan mutluluk duyacaklarını dile getirdiler.

Öğretmenleri Fikret Kocaman, Sinan Aydın, Yılmaz Çiçek ve Pınar Şimşek’in de eşlik ettiği gezi sonunda Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ile Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak misafir öğrencileri, makamlarında bir süre ağırladı.

Misafirperverliğinden Dolayı Başkan Memiş’e Teşekkür Ziyareti

İlk olarak Bayburt Belediyesi’ni ziyaret eden öğrenciler, Bayburt Belediyesi Başkanı Mete Memiş’e ev sahipliği ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür ettiler.

“Erzurum’a Gelip de Bayburt’a Gelmemek Olmazdı”

Başkan Memiş’e gezi hakkında bilgi veren proje koordinatörü ve Kartal Soğanlık İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü Fikret Kocaman, “Öncelikle Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. 2014-2015 eğitim öğretim yılı içerisinde Kartal’daki İmam-Hatip Ortaokulu müdürleri ile birlikte proje geliştirdik. Bu projemizde okullarımızda başarılı olan öğrencilerimizle birlikte “Hele Dadaş Biz Gelirük’ ve Bayburt Ziyareti başlıklı projemiz kapsamında 5 günlük bir Erzurum gezimiz oldu ve final gezisini de biz Bayburt olarak düşündük. Çünkü Erzurum’a gelip de Bayburt’a gelmemek olmazdı” diyerek projenin öneminden bahsetti.

“Gerçekten Bizleri Memnun Ettiniz”

Öğrencileri Bayburt’ta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Memiş ise, “Öncelikle sizi şehrimizde görmekten duyduğum mutluluğu ifade ediyorum. Gerçekten bizleri memnun ettiniz. İnşallah gelecek sizler için aydınlık olur, berrak olur, umut dolu olur. Geleceğinizin bugünden daha iyi olması temennisi ile sözlerime başlıyorum. Sayın müdürüme ve arkadaşlarına da bu nazik davetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“Her Öğrencide Bir Başarıyı Yakalarız”

Kendisinin de 27 yıl öğretmenlik yaptığını ve eğitimin insan hayatında çok önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Memiş, “Her şeyimizi kaybedebiliriz ama insanımızı kaybedersek, insanımızı verimli kullanamazsak o zaman şehirlerimizi de kaybederiz. Türkiye’mizi de kaybederiz. Bunu böyle bilelim. Onun için bir cemiyet yatırımını öncelikle insana yapmalı. Yatırımının odağında insan olmayan cemiyetlerin sonu yok olmaktır. Bu anlamda bu faaliyetlerinizin hep olmasını diliyorum. Ben şuna inanıyorum arkadaşlar; bütün öğrenciler başarılıdır. Birisi matematikte başarılıdır, birisi tarihte başarılıdır, birisi sporda başarılıdır. Bu anlamda her öğrencide bir başarıyı yakalarız” diye konuştu.

Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Başkan Memiş, onları hediyelerle uğurladı. Bayburt Belediyesi’nden oldukça memnun ayrılan öğrencileri, Bayburt Valisi Yusuf Odabaş da makamında ağırlayarak onlarla bir süre sohbet etti.

Bayburt Belediyesi’nin öğlen yemeği, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası’nın da akşam yemeği ikram ettiği 40 kişilik öğrenci grubu, son olarak Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak’la bir araya geldi. Başkan Yumak’la da bir süre sohbet eden misafir öğrenciler, akşam saatlerinde Bayburt’tan ayrıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.