Kalekahyası, Resmi Başvurusunu Yaptı

Kalekahyası, Resmi Başvurusunu Yaptı
Yayınlama: 21.02.2015
A+
A-

AK Parti’de milletvekili aday adaylığı resmi başvurusunu yapan Ufuk Kalekahyası, başvuru formunu AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal’a teslim etmesinin ardından aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Yıllardır Omuz Omuza  Adeta Cihanı aydınlatan bir ışığın altında bütün ümmeti Muhammed’in  derdini  dert edinmiş bir davanın ,   peşinde gitmekten büyük bir  şeref ve onur  duyduğum bir neferi olarak, Adalet ve Kalınmayı kendisine rehber, öcü edinmiş mazlumun, yoksulun, yetimin, öksüzün  sığınağı , Türkiye’nin kara talihini bir çıkışla yıkan Ülkesini Dünyanın gözdesi yapıp bir takım emperyalist güçlerin elinden kurtaran Sivil bir siyaset anlayışı ile Düşünce ve özgürlüklere vurulan prangaları yıkıp, Özgür iradenin Sönmez ışığı olan Adalet ve kalkınma partimizden Ülkemize ve şehrimize olan Hizmet kervanında  daha etkin daha verimli olabilmek adına   25. Dönem Millet Vekili Aday adayı oldum.”

“Değerli Dava arkadaşlarım, kardeşlerim içinizden bir evladınız, bir kardeşiniz olarak İlimizin Sosyo-ekonomik hayatını çok çok iyi bilmekteyim.  Tarihin ve Kültürün son durağı olan, İrşadi babaların, ağlar babaların Şair zihni, celali hicrani Dede paşa hazretleri, Hacı şaban Efendi hazretlerinin, Dede Korkutların yurdu , evliyalar ve enbiyalar diyarı şehrimize Hizmet etmeyi kendime bir görev olarak adledip çıkmış olduğum bu yolda Bayburt’umuzun gerek ekonomik gerekse sosyal açıdan gelişmesi yolunda hizmet için bütün kalbimle buradayım. Değerli kardeşlerim yaşantım boyunca hep Bayburt’ta oldum ve Bayburtlu kardeşlerimin sorunlarında,sıkıntılarında, kederlerinde, neşelerinde hep yanlarında oldum. Bayburt’un  Mahallerinde, Caddelerinde sokaklarında  büyüyen bir kardeşiniz olarak Bayburt’umuzun neye ne şekilde ihtiyaç duyduğunu Bayburt’lunun neye ihtiyacının olduğunu  iyi bilmekteyim. Bizim Bayburt’umuz için çok büyük hayallerimiz var. Bu hayallerimizi Yüce ALLAH ın lutfu ve sizlerden alacağım destekle gerçekleştirip  Bayburt’umuzu Bölgenin gözde şehri  yapmanın arzusundayım.  Bayburt’lu demek Dinine Devletine Milletine ve kültürüne sahip çıkmak demektir. Gittiğimiz her yerde her toplumda ve camiada büyük bir övgü ile adından bahsttiren bu şehrimize hizmet etmek bizim boynumuzun borcudur. Allah nasip eder Milletin Vekaleti bize verilirse aldığımız Vekaletin şanına, şerefine yakışır bir şekilde Gerek Ülkemize gerekse şehrimize en iyi  şekilde  hizmet etmek için çalışcağım. Aday adaylığı sürecinde Ak Partimizden aday olan Diğer aday kardeşlerime başarılar diliyorum. Yolları açık olsun.”

Kalekahyası kimdir?

25.12.1976 yılında Bayburt Kaleardı mahallesinde doğdum.  İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Bayburt’ta tamamladım. 1993-1994 yıllarında Halk bankasında Stajımı tamamlayarak 1996 yılında Bayburt Belediyesi bünyesinde görev aldım. Belediyenin Mali Hizmetler Müdürlüğü servisinde Kültür İşleri Müdürlüğünde ve diğer birimlerinde görev yaptım. 1999-2001 yılları arası Vatani görevimi Edirne-Süiloğlu’nda Üstün Hizmet Belgesi ile tamamlayarak 2001 yılında Belediyedeki görevime devam ettim. Halen bayburt Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlügünde çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu Son dönem okumaktayım. 1987 yılında Bayburt Halk Eğimi Merkezinde başlamış olduğum sivil toplum kuruluşlarındaki görevlerime, 2001-2005 yılları arasında Bayburt Töre Foklor Eğitimi Merkezi Derneğinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak bulundum. 2005 yılında Bayburt Dede Korkut Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildim.     2005 yılında Bayburt’u Güzelleştirme ve Eski varlıkları Koruma Derneği Kurucu üyesi olarak görev yaptım. Türkiye Sivil Savunma Uzmanları Derneği Üyesiyim. Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansının  (KUDAKA) Kurul Üyesi Olarak görev yapmaktayım. 1996-1999 yılları arasında Milli Gençlik Vakfı Çalışan Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım . 2012 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açmış olduğu sınavı Başarı ile kazanarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Genel Müdürlüğü bünyesinde Geleneksel Tiyatro Sanatçısı olarak Somut olmayan Kültür Mirasçıları taşıyıcılar kuruluna girdim.  İngilizce bilmekteyim  Evli ve iki çocuk babasıyım.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.