Kanalizasyon Çalışmalarında Sona Doğru

Kanalizasyon Çalışmalarında Sona Doğru
Yayınlama: 01.10.2014
A+
A-

Bayburt’ta devam eden altyapı çalışmalarını yakından takip eden Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, kanalizasyon çalışmalarının çoğunun geride kaldığını bildirdi.

Yaklaşık 100 kilometre planlanan kanalizasyon çalışmaları kapsamında 65 kilometre imalat yapıldığını belirten Belediye Başkanı Memiş, kentte birçok mahallede eş zamanlı olarak devam eden çalışmaların yakın bir zamanda biteceğini söyledi.

“Bu Sıkıntıları Çekmeden Kanalizasyon Sorununu Çözme Şansımız Yok”

Bütün şehrin kanalizasyon borularının yenilendiğini ve bu çalışma sonucunda Bayburt’un 100 yıllık ihtiyacına cevap vereceğini ifade eden Belediye Başkanı Memiş, “Altyapı çalışmaları bu şehrin 100 yıllık problemini çözecektir. Bütün şehrin kanalizasyonu yenileniyor. Bu arada bir takım olumsuzluklar, aksaklıklar olabilir, bunu kabul ediyoruz. Ancak şunu söyleyelim ki, bu sıkıntıları çekmeden kanalizasyon sorununu çözme şansımız yok” dedi.

Kanalizasyon yenileme çalışmalarının 2014, şehir içi içme suyu şebeke hattının yenileme çalışmalarının ise 2015’in sonu itibariyle tamamlanacağını kaydeden Belediye Başkanı Memiş, şehrimizde birçok noktada aynı anda gerçekleşen kanalizasyon çalışmaları kapsamında ulaşımda oluşan aksaklıklar ve zaman zaman meydana gelen su kesintilerinden dolayı sabır ve anlayış gösteren vatandaşlara teşekkür etti.

Beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kızılaslan ile birlikte altyapı çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Memiş, aksaklıklar ve yapılması gerekenler hususunda çalışmaları yürüten yüklenici firma yetkilileriyle konuştu. Kendilerine ve çevredeki vatandaşlara zarar vermeden çalışmalarını dikkatli bir şekilde sürdürmelerini isteyen Belediye Başkanı​​, sona doğru gelindiğini bu nedenle rehavete kapılmadan çalışmaların devam etmesi gerektiğine dikkat çekti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.