Kenan Yavuz “Bayburt makus talihini yenecektir”

Kenan Yavuz “Bayburt makus talihini yenecektir”
Yayınlama: 14.10.2014
A+
A-

Ankara basını ile Bayburt’a çıkartma yaptı, Erdoğan’ı karşıladı

Kenan Yavuz: “Bayburt makus talihini yenecektir”

SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bayburt programına Ankara basını ile çıkartma yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bayburt ziyaretini “tarihi fırsat” olarak değerlendiren Kenan Yavuz; Erdoğan’ı ve yanındaki heyeti Mustafa Kartoğlu (Star), Bülent Aydemir (Habertürk), Abdulkadir Selvi (Yeni Şafak), Deniz Zeyrek (Hürriyet), Mahmut Övür (Sabah) ve Hakan Güldağ (Dünya) ile birlikte karşıladı.

Yavuz; “Bayburt, Cumhuriyet tarihinde ilk kez halkın seçtiği cumhurbaşkanını ne kadar sevdiğini verdiği rekor oyla gösterdi, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’da Bayburt’u seviyor. Bu sonuç hem Türkiye’yi 2023 hedefleri ile buluşturacaktır hem de Bayburt’umuzun makus talihini yenmesine vesile olacaktır” dedi.

Erdoğan’ın ilk yurt içi ziyaretlerinden birini Bayburt’a yapmasının, Bayburtlular için onur ve gurur vesilesi olduğunu belirten Yavuz; “Bayburt’ta misafir ettiğimiz tüm gazeteci dostlarımızda aynı görüşte, bu şehrin tarihsel dokusuyla buluşması gerekiyor. Bu fırsatı iyi değerlendirip, yeniden Anadolu’nun ve Türk kültürünün en kadim şehirlerinden biri olmalıyız.” Dedi.

Yavuz’un açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü:

“Bu muhteşem tarihi, bu hale nasıl getirdiğimizi anlamakta zorlandılar.”

“Kentimizin tarihi dokusunu boğan ve kimliksizleştiren binalardan acilen arındırılması gerekiyor. Gazeteci arkadaşlarımız ve misafirlerimize Bayburt’u gezdirirken hepsinin üzüldüklerine şahit oldum. Bu muhteşem tarihi, bu hale nasıl getirdiğimizi anlamakta zorlandılar. Umarım; polisevi, belediye binası ve valilik ek hizmet binası en kısa sürede yıkılır. Genç Osman tepesine yapılan evleri ise misafirlerimize anlatmakta çok zorluk çektiğimi ifade etmek durumundayım.”

“Misafirlerimizi ağırlayacak geleneksel bir konak bulamadık”

Cumhurbaşkanımızın programını vesile yaparak Türkiye’nin en seçkin gazetecilerini Bayburt’ta misafir ettik ama kendilerini ağırlayacak geleneksel bir tane konak dahi maalesef bulamadık. Misafirlerimizi ağırlama noktasında fedakarca koşturan BEKDER ve Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası yönetimlerine çok teşekkür ediyorum.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.