Kobal, “Süleyman Burç Akıl Tutulması Yaşıyor”

Kobal, “Süleyman Burç Akıl Tutulması Yaşıyor”
Yayınlama: 06.05.2015
A+
A-

7 Haziran Genel seçimleri yaklaştıkça, siyasetin doğası gereği meydanlar ısınıyor, sözler sertleşiyor. Ancak, biz Bayburt’ta her zaman olduğu gibi bugün de seçimlerin dostluk kardeşlik içerisinde geçmesini, ne kimse bizden incisin, ne de kimse bizi incitsin istiyoruz.  Çok şükür ki, Bayburt halkı her seçimde akl-ı selim davranmıştır, bu duruşunu her zaman korumuş bundan sonrada koruyacaktır. Seçim bir yarıştır, Bayburt’ta bu yarışa farklı partilerden aday olarak katılan çok değerli hemşehrilerimiz var, tüm adaylara da başarılar diliyorum.

-Bazı partiler seçimlerde konjonktüre göre strateji belirler ona göre söylem geliştirir yani sadece konuşurlar. Bazı partiler ise, sadece kendilerini millet için hizmete adamışlardır, onlar konuşmaz sadece yaparlar. Dün yerel basına, sadece yaptıklarımız yada yapmayı vaad ettiklerimiz üzerinden söylem geliştirebilen değerli bir il başkanımız açıklama yapmış. Aslında bu yaptığım açıklama kendisinin söylediklerine karşı bir cevap değil, siyasetin doğası gereği bir açıklama. Çünkü “Onlar konuşur, Ak Parti yapar.”

-Ocak ayında gerçekleştirdiğimiz İl Kongremiz de konuşan sayın milletvekilimiz Bünyamin ÖZBEK ne demişti hatırlayalım, “Eğer MHP 1999’da iktidara geldiğinde, Bayburt’a bizim yaptığımız yatırımların 100 de 1 ini yaptıklarını ispat ederlerse tekrar milletvekilliğine aday olmayacağım” demişti. Sizce ispat edebilmişler midir? Dönemin 57. Hükümeti bırak yatırım yapmayı, elimizde olanları da almadı mı?

-İktidara geldikleri dönemde hayalleri ancak, Çoruh nehrinin bir kıyısından karşı kıyısına kadar ulaşabilen muhalefet, şimdi de MHP iktidara geldiğimizde şunu yapacağız bunu yapacağız diyor. Ne yaptınız da ne vaat ediyorsunuz. Yapmayı bırakın, yapanlara gölge etmeyin yeter. Ak Parti hükümetleri hala sizin iktidarınızın bu ülkede açtığınız yaraları sarmakta. Bu halk gecelik faizlerin 7500 lere çıktığı dönemleri çok iyi biliyor. Esnaf sanayici ne hale geldi millet çok iyi biliyor.

-Kendi dönemlerinde Amerika’nın Irak’a giremediğini söylüyorlar, oysaki İMF milletin cüzdanına girmişti, memurların maaşlarını ödeye bilmek için İMF kapılarında yalvarır olmuştuk. İtibarı kalmamıştı ülkenin, 1 Milyar dolar vermek için IMF istediğini yaptırmadı mı bu ülkeye.  1999 depremi nedeniyle evsiz kalan vatandaşlarımıza deprem konutu yapmak yerine, o vatandaşlarımız konteynırlara mahkum edilip toplanan paralarla memur maaşları ödenme dimi? Onların iktidarın da sırf başörtülü diye bu milletin vekili meclisten kovulmadı mı? Peki onlar ne yaptı, sadece izlediler mi? Şimdi başörtülü kardeşlerimiz devletin her kurumuna girebildikleri gibi mecliste de başörtülü olarak milletvekilliği yapabiliyorlar.

-Onlar, iktidarlarında hiç 200 yataklı hastane hayali kurabildiler mi? Şimdi de 150 yatağın yanına 50 yatak ilave edilerek 200 yataklı hastane yapılacak diyorlar. Onlar konuşur Ak Parti yapar. Milletvekili adayları sağlık müdürü iken, hastalarımız muayenehanelere para vermekten bıkmışlardı, şimdi hangi hasta muayenehanelerde bakılıyor? Bayburt’a gelen doktorların bir eli hasta vatandaşlarımızın cebindeydi. Şimdi herkes istediği hastanede istediği şekilde bakılabilmektedir. Onlar için hayal olan 200 yataklı hastanemiz en kısa sürede yapılacak ve vatandaşımız artık çevre illere hastalarını götürmek zorunda kalmayacak.

-Polis Meslek Yüksek Okunun kapatıldığını söylemişler. Bunu anlamak mümkün değil, kapanan okula neden 8 Nisan 2015’te yeni müdür atanmış, bu atamayı ne ile izah ettiklerini merak ediyorum. Akıl tutulması bu olsa gerek. Anlaşılan birileri muhalefeti yanlış bilgilendiriyor. Yapacakları bir iş var yarından tezi yok, yeni atanan Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürümüze hayırlı olsuna gitmek olmalıdır.

– Ak Parti hiçbir zaman yapmayacağını vaat etmedi. Yaptığı içindir ki,  gezi olayları, 17-25 Aralık darbe girişimleri yapıldı. Dünya çapında 3.Boğaz köprüsü, 3. Havalimanı, 3 katlı tüp geçit gibi projeler mega projeleri gerçekleştirecek olan tüm iş adamlarımız tutuklanmak istendi. Bu millet çok şey yaşadı ve her şeyin farkında, ne zaman ülke lider ülke olma yolunda emin adımlarla ilerlese, demokrasi dışı girişimlerle ülkenin önü kesildiğinin bilincinde. Ak Parti her zaman dimdik ayakta durdu, çünkü Ak Parti Milletin partisi, gücünü milletten alan bir parti. Ak Parti dimdik ayakta durdu, çünkü tüm dünya Müslümanlarının duaları onunlaydı.

-Artık vatandaş her şeyi çok iyi görüyor, sandıkta ne yapacağını çok iyi biliyor. Vatandaş artık iddialara prim vermiyor. “Lafa değil, icraata bakıyor.” Ak Parti yaptıklarıyla seçmenin önünde.

-Diyorlar, “Başbakan mitingde ilçelere yüksek okuldan bahsetmedi.” Biz yine diyoruz ki, “Onlar konuşurken Ak Parti yapar.”  Açılacak Yüksek Okulların bölümleri belli oldu, şuan bürokratik süreç çok hızlı şekilde ilerliyor, Aydıntepe ve Demirözü İlçelerimize hayırlı olsun. Ayrıca uzun zamandır unutulmuş olan organize sanayi bölgesine yatırımların gelmesi için çalışmalar hızlandı.  Ve onlar hala konuşuyor…

-Ak Parti ne dediyse yaptı. Başbakanımız tren Bayburt’a gelecek dediyse gelecektir. Ak Parti her zaman hayal denen projeleri gerçekleştirmiştir. Marmaray’da Sultan Abdulhamit’in projesiydi ancak 150 yıl sonra gerçek olabildi. Hayaller ancak Ak Parti hükümetlerinde gerçek olur. Sultan Abdulhamit Bayburt’tan geçen bir tren projesi yapmasaydı, muhalefet hayal bile edemezdi.

-Kop Tüneli, Çamur Barajı, Kırklartepe Barajı yarım asırlık hayallerimizdi, Kop Tüneli bitmek üzere, Çamur Barajının yapım ihalesi gerçekleşti ve çok kısa sürede yapımına başlanacak, Kırklartepe barajının tüm projeleri hazır bu yıl yapım ihalesine çıkacak İnşallah. Salmankaş Tüneli, 1 saate Karadenize ulaşacağız. Yapımı devam eden ve ihalesi yapılan birçok gölet ve  sulama projeleri, tarım ve hayvancılık projeleri, bölünmüş yollar, Kadın Doğum, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Orta Öğretime ve Üniversiteye eğitim kampüsleri yapılıyor vs. vs…. Son 4 yılda sadece İş-Kur projelerinden şehrimize 60 Milyon TL girdi. Hangi birini anlatalım ki,

-Bizim için Bayburt’a ve Bayburtluya hizmet, hayalleri gerçekleştirmektir. Biz tüm Bayburt’u kucaklayan bir parti olduk, olmaya da devam edeceğiz. Her defasında Ak Partiye desteğini artırarak veren halkımıza teşekkür ediyorum. Halkımızın bu desteği ve dualarıyla 7 Haziran dan sonra daha da hızlı bir şekilde hizmete devam edeceğiz.

Bayburt son yüzyılın fırsatını yakalamıştır un var, şeker var, yağ var pişirecek ustada var. 7 Hazirandan sonra inşallah sayın Bakanımız ve sayın milletvekilimiz ile Bayburt’ta çok  güzel hizmetler  yapacağız.

Saygılarımla…

Hakan KOBAL

Ak Parti Bayburt İl Başkanı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.