Koman, Milletvekili Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu

Koman, Milletvekili Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu
Yayınlama: 17.02.2015
A+
A-

7 Haziran 2015 genel seçimleri öncesinde  17 Şubat 2015 Salı günü saat 18:00’da aday adaylığını açıklamak üzere parti binasında basın açıklaması düzenleyen Hacı Bayram Koman Adaylık başvuru formunu Ak Parti İl Başkanı Hakan Kobal’a teslim etti.

Bayburt Ak Parti İl Başkanlığında düzenlenen toplantıya AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Daştan ve Kadın Kolları Başkanı Müge Köse ve bir çok partilinin katılımıyla gerçekleşen basın açıklamasında konuşan Koman, şu açıklamayı yaptı:

Değerli Basın Mensupları,

Öncelikle davetime geldiğiniz için teşekkür ediyorum.

Bildiğiniz gibi 7 Haziran 2015 tarihinde milletimizin geleceğini belirleyecek olan ve ülkemiz için hayati önem taşıyan Milletvekilliği Genel Seçimleri yapılacaktır.

Ben de bugüne kadar devlet kademelerinde bulunduğum her görevde
Ülkeme,  Bayburt’a  ve  Bayburtluya  hizmet etmeyi kendime görev edinmiş ve bu toprakların bir çocuğu olarak hizmetlerimi zirveye taşımak gayesiyle bu ulvi yarışta yola çıktım.

23 Yıllık Bürokrasideki meslek hayatımdaki gibi Bayburt’a ve Bayburtlu’ya  hizmet etme inancında ve gayesinde olduğum için karşınızdayım.

Bu beyanda 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren millete hizmeti sevda tutkusu haline getiren Adalet ve Kalkınma Partisinden Bayburt Milletvekili aday adaylığı müracaatımı, az önce İl Başkanlığımıza sundum. Ülkemiz ve ilimiz için hayırlara vesile olur inşallah.

Kıymetli Basın Mensupları,

Bu memleketin evladı olarak, 1971 yılında Bayburt ilinde doğdum. İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrenimimi Bayburt’ta tamamladım. 1988 yılında Polis Akademisine girip 1992 yılında Polis Akademisinden mezun oldum.

Polis Akademisini bitirdiğim tarihten itibaren 23 yıl boyunca Ankara İlinde Başta Emniyet Genel Müdürlüğü’nde,  Polis Akademisi Başkanlığı’nda, Başbakanlık’da ve 14 yıl Türkiye Büyük Millet Meclisinde çeşitli görevlerde bulundum.

Bu sırada Türkiye’de ve Yurtdışında Başta Terörle mücadele ve İstihbarat konusunda çeşitli eğitimler gördüm. Ayrıca Başbakanlık bünyesinde bulunan  Devlet lisan okulunu başarıyla bitirdim. Aktif olarak Türkiye Futbol Federasyon’unda 9 yıldır temsilcilik görevini yürütmekteyim.

Emniyet Müdürlüğü rütbesinde iken Bayburt’a ve Bayburtluya hizmet etmek için Ak Parti Bayburt Milletvekili Aday Adaylığı için 10 Şubat 2015 günü görevimden istifa ettim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Muhterem Basın Mensupları,

Yukarıda sizlerle paylaştığım görevlerim esnasında memleketimizin ihtiyaçları ve hemşerilerimden gelen her türlü talebi imkânlar nispetinde karşılamayı vefa borcu bildim. Allah’ın inayetiyle yapmış olduğumuz bu hizmetler inşallah ileride gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz hizmetlerin adeta birer habercisidir.

Kısacası bir kardeşiniz olarak, sizlerin teveccühüyle Allah nasip eder de Milletvekili olursam, mesaimin tamamını memleketime hizmete ayıracağım.

 

Değerli Basın Mensupları,

2023 hedefiyle dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girecek olan Türkiye’mizin bir ferdi olarak şehrimizin bu hedefteki imkânlardan faydalanması gerektiğine inanıyorum. Memleketime hizmet etme hasretimi samimi duygularımla bu kutlu yolculukta ifa etmek istiyorum.

Allah nasip eder, hemşerilerimizin teveccühleriyle Milletvekili seçilirsem ilimizin, ilçelerimizin, beldelerimizin ve köylerimizin ihtiyaçlarının karşılanmasında, kollarımızı sıvayıp hizmetlerimizi sürdüreceğiz. İstişare esasından asla ayrılmayacağım. Hangi konuda olursa olsun muhataplarımızla konuşmadan anlaşmadan karar vermeyeceğiz.

Memleketimizle alakalı hayırlı olacağına inandığımız her konuda gerekli adımları birlikte atacağız.

Bu çalışmalarımız esnasında, Teşkilatımın hassasiyetlerini göz önünde bulundurup AK PARTİ düşüncesinin şehrimize tam olarak yansımasında ayna olacağız.

Bu büyük teşkilatın 13 yılda Memleketimizin her metrekaresinde neler yaptığını, neler yapacağımı ilerisinde beraberce konuşup tartışıp yararlı olan ilimiz için ne gerekirse istişareyi hep beraber yapacağız. Bunu kuşkunuz olmasın.

Bugüne kadar 14 yılı Türkiye Büyük Millet Meclisinde olmak üzere toplam 23 yıl boyunca bürokraside edindiğim tecrübenin tamamını bu şehre aktaracağımı bütün samimiyetimle ifade etmek isterim.

Konuşmama son verirken bu ulvi yarışta benimle birlikte olan AK PARTİ
aday adaylarına, kardeşlik ortamını oluşturan AK PARTİ İl Başkanlığımıza,
İlçe Teşkilatlarımıza, Kadın Kolları ile Gençlik Kollarımıza ve
bütün hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum.  17/02/2015

Her şey Bayburt için…

Bayburt’a hizmet için varım..

Saygılarımla….

Hacı Bayram Koman

Adalet ve Kalkınma Partisi

Bayburt Milletvekili A. Adayı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.