Korunmaya muhtaç çocuklara bisiklet dağıtıldı

Korunmaya muhtaç çocuklara bisiklet dağıtıldı
Yayınlama: 19.06.2016
A+
A-
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan çocuklara, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği’nce alınan 60 bisikleti hediye etti.
Karne hediyesi olarak öğrencilere bisiklet dağıtan, Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal burada yaptığı konuşmada, “Küresel bir kriz olmuş, birçok ülke ekonomik olarak kendini toparlayamamış, ekonomilerini ayağa kaldıramamış, ekonomi dibe vurmuş. Yunanistan’a, İspanya’ya, İtalya’ya bakın. Bunlar zamanında Türkiye’ye, “şöyle yapın, böyle yapın” diyorlardı. Hatırlıyorum o yılları. Şimdi şükürler olsun biz onlara akıl veriyoruz. Diyoruz ki; ekonomiyi yönetecekseniz böyle yönetin. Bugün sapa sağlam bir kamu maliyemiz var. Sapa sağlam bir bankacılık sistemimiz var. Büyüyen ve istihdam yaratan bir ekonomimiz var.” dedi. Türkiye’de en çok yatırımın eğitime yapıldığını dile getiren Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal, 60 bin öğretmen açığının kapatılması noktasında Şubat ayında öğretmen ataması yapılacağını ifade etti.
Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal, bisikletlerini verdiği öğrencilere trafik kurallarına uymaları gerektiğini ifade ederek öğrencilere bir dizi uyarılarda bulundu.
Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkez’inde yapılan programa, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Vali İsmail Ustaoğlu, AK Parti Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Garnizon Komutanı Jan. Alb. İbrahim Ayhan Vural, Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Vali Yardımcıları Hasan Dönmez, Abdulhamit Karaca, Recep Höl, İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal, Kurum Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.