KUDAKA, ‘2023 Yılı Teknik Destek Programı’ ilan edildi

KUDAKA, ‘2023 Yılı Teknik Destek Programı’ ilan edildi
Yayınlama: 12.06.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (KUDAKA) bölgedeki paydaşların, yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek faaliyetlerine destek sağlamak amacıyla uyguladığı “2023 Yılı Teknik Destek Programı” ilan edildi.

2023 Yılı Teknik Destek Programının Amacı:

TRA1 Düzey 2 Bölgesi’ndeki yerel yönetimlerin başta planlama çalışmaları olmak üzere bölge plan ve programlarını uygulayıcı veya yerel kalkınma kapasitesini artırıcı faaliyetleri ile Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliğinde belirtilen başvuru sahiplerinin yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek çalışmalarına destek sağlamaktır.

2023 Yılı Teknik Destek Programının Öncelikleri

1.Turizmin Geliştirilmesi

2.Et, Süt ve Arıcılık Sektörlerinin Geliştirilmesi

3.Tabi Kaynakların Değerlendirilmesi

4.Afet Risk Yönetimi

5.Yerel Kalkınma Fırsatları

2023 Yılı Teknik Destek Programı Kapsamında Yapılabilecek Faaliyet Türleri ve Bütçe:

Eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama, danışmanlık sağlama, geçici uzman personel görevlendirme, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma gibi kurumsal nitelikli ve kapasite geliştirici faaliyetlerin destekleneceği 2023 Yılı Teknik Destek Programının toplam bütçesi 2 Milyon TL’dir. Proje bütçe üst limiti danışmanlık faaliyetleri için (KDV Dâhil) 150.000 TL, eğitim vb. diğer faaliyetler için (KDV Dâhil) 75.000 TL’dir.

Programın Başvuru Rehberi ve detaylarına www.kudaka.ka.gov.tr internet sitesinden ulaşılabilir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.