Kurtuluşun 99. yıldönümü etkinliklerle kutlandı

Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümü düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

Kurtuluşun 99. yıldönümü etkinliklerle kutlandı
Yayınlama: 22.02.2017
A+
A-

Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümü düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

Hükümet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törenler, Taşhan’da düzenlenen ulusal ölçekli resim ve heykel sergisinin açılışıyla devam etti. Burada düzenlenen törenlere Vali İsmail Ustaoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, ilde görev yapan kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Taşhan’da ki sergi açılışı sonrasında Ermeni çeteleri tarafından şehit edilen Belediye Başkanı Hafız Süleyman Efendi kabri başında dualarla eşliğinde anılarak, Vali İsmail Ustaoğlu ve Belediye Başkanı Mete Memiş tarafından kabrine çiçek konuldu.

Kurtuluş Törenleri, mehteran gösterisi ve ciritçilerin geçişiyle renklendi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kanuni Mehteran Takımı tarafından gerçekleştirilen mehteran gösterisi eşliğinde Türk Dünyası Parkı önünden start alan Bayburt Atlı Spor Kulübü, Balca Atlı Spor Kulübü ve Dede Korkut Atlı Spor Kulüplerinin geçiş töreni kurtuluş etkinliklerine renk kattı.

Saat Kule meydanında da bir süre konser veren Mehteran Takımı, alanı dolduran vatandaşlara coşkulu anlar yaşattı. Yüzyıllardır süre gelen coşku dolu ve seçkin mehter marşlarının yanı sıra milli türkülerimizi de başarıyla seslendiren mehteran takımı Bayburtlulardan tam not aldı. Bir yandan konseri dinleyen Bayburtlular bir yandan da ciritçilerle bol bol fotoğraf çektirdi. At üstündeki bazı miniklere vatandaşların gösterdiği yoğun ilgi ise gözlerden kaçmadı.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.