Kuşaklar Piknikte Buluştu

Kuşaklar Piknikte Buluştu
Yayınlama: 02.06.2014
A+
A-

Kuşaklar Piknikte Buluştu…

Bayburt Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülen “Anılarla Yaşlanıyoruz Anı Yaşıyoruz” Projesi Kapsamında Huzurevinde kalan yaşlılar için Pazar günü Bayburt Kent Ormanında piknik organize edildi.

Bayburt Memnune EVSEN Huzurevi sakinlerine yönelik gerçekleştiren projenin son faaliyeti olarak hem kuşakları buluşması hem de yaşlıların piknikle huzurevi ortamından uzaklaştırılarak yeşil bir çevreyle buluşmaları ve stres atmalarını sağlandı.

Bayburt Valisi Sayın Mükerrem Ünlüer, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt Cumhuriyet Başsavcısı Erkan Kalkan, Vali Yardımcısı Abdülhamit Karaca, Kurum Müdürü Hüsnü Yağmur, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hayrettin Pala, kurum çalışanları ile Bayburt Üniversitesinde okuyan öğrenciler pikniğe katılarak yaşlılara eşlik ederek, sohbet ettiler.

İl Müdürü Hayrettin Pala yaptığı açıklamada bu proje ile amaçlarını şu şekilde ifade etti: “Bilindiği gibi, yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Demokratik Devlet anlayışı ilkelerine bağlı kalarak yaşlılarımızın toplumla bütünleşmesi, yaşama sıkı sıkıya tutunmaları, ömrünün büyük bir kısmını toplum ve ülkeye hizmet ederek geçirmiş bu insanlara yaşlılık dönemlerinde bir şükran ifadesi olarak ömürlerinin sonuna kadar insanoğluna yakışır bir şekilde yaşama haklarını yaşlılarımıza noksansız vermek projemizin temel amacıdır.

Bu amaçla projemizle kuşaklar arasında köprüler kurmaya kuşakları buluşturmaya ve sosyal-kültürel etkinliklere devam ediyoruz. ”

Pala, Proje Koordinatörü Mutlu Adak’a, Huzurevi çalışanlarına, gönüllü üniversite öğrencilerine teşekkürlerini iletti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.