“Kütüphanemiz Şenleniyor” Kampanyası’na Destek

“Kütüphanemiz Şenleniyor” Kampanyası’na Destek
Yayınlama: 26.02.2015
A+
A-

Bayburt Anadolu Lisesi okul idaresince başlatılan “Kütüphanemiz Şenleniyor” Kampanyası’na Bayburt Group tarafından 602 kitap bağışı yapıldı.

Bayburt Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Semih Hacımüftüoğlu tarafından başlatılan “Kütüphanemiz Şenleniyor” Kitap Kampanyası kapsamında Bayburt Group tarafından okul kütüphanesinde kullanılmak üzere tamamı güncel kitaplardan oluşan 602 kitap bağışlandı.

Programda açılış konuşmasını yapan Bayburt Milli Eğitim İl Müdürü Seydi Doğan, Bayburt Group’un eğitime gösterdiği katkıdan dolayı kendilerine teşekkür etti. Bayburt Group’un bu bağışın yanı sıra eğitim camiasına bir imam hatip kız lisesi ve pansiyon olarak kullanılacak hizmet binası kazandıracağını anlatan Doğan şöyle konuştu:

“Burada okuma hayatımızı zenginleştirecek güzel bir çabanın paylaşıldığı bir noktadayız. Burada eğitim öğretim ortamlarında örgün eğitim olarak biz bakanlığımızın belirttiği mevzuat kapsamında müfredatımız içerisindeki dersleri öğretmenlerimiz vermenin gayreti içerisinde. Ancak okuma kültürünün bu çaba ile daha da zenginleşecek bir çaba olduğunu biliyorum. Ve bu noktada okuma kültürünün geliştirilmesiyle ilgili her okulumuzda her gün bir okuma saati belirleyerek bu çalışmayı devam ettiriyoruz.

Kütüphaneleri gezdiğimiz zaman şöyle bir şeyle karşılaşıyoruz. Genelde kütüphanelerimizde ansiklopedi kitaplarının yoğunlukta olduğunu ve kitaplarımızın da  geçmiş birikimi olan kitaplar olduğunu görüyoruz. Bu noktada bu  çabanın önemli noktalarından biride bu kitapların hepsi güncel kitaplar. Çocuklarımızı kamuoyunda takip ettiği, okumak için kütüphaneye gittiği veya hiç ulaşamadığı  kitaplardan oluşuyor. Bu noktada da inşallah bu 602 yeni kitabımız bu çabaya önemli bir katkı sağlayacaktır. Bu çabanın bu noktaya gelmesinde emeği geçen edebiyat öğretmenimize, okul müdürümüze, öğrencilerimize ve Hikmet beye teşekkür ediyorum. Gerçekten Bayburt Group, gerek sporda gerek kültürel konularda çok desteklerini gördüğümüz bir teşekkülümüz, bu bağışlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.”

Bağışlarından dolayı Hikmet Şentürk ve Bayburt Group’a teşekkür eden Okul Müdürü Hayri Kocabey:

“Okulumuzun başlatmış olduğu “Kütüphanemiz Şenleniyor” kampanyası kapsamında Bayburt Group’un kütüphanemize bağışta bulunduğu 602 kitabın plaket teşekkür programına hoş geldiniz.  Bu kampanyayı düzenlerken amacımız okulumuzdaki kitap zenginliğini artırmak, öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve öğrencilerimizin ihtiyacı olan kitapları kütüphanemize kazandırmaktı. İlk aşamasını bundan iki ay önce gerçekleştirmiştik. Edebiyat öğretmenimiz Semih Hacıhüftüoğlu, bu kampanya kapsamında bağışta bulunan kişilere, kurumlara, öğretmenlere isimlerini kaligrafi yazısıyla yazarak kitap bağışı yapmalarını sağlıyordu.

Bayburt Group’tan gelen arkadaşlarımız için bir şeyler söylemek istiyorum. Bir hadisi şerifte kişi öldükten sonra amel defteri kapanmamasını sağlayan birkaç şey vardır. Bunlardan biriside Sadakayı Cariyedir. Bundan dolayı Bayburt Group’un yapmış olduğu bu kampanya ile bu ağabeylerimizin rahmete gidenlerinin amel defteri kapanmamış olacaktır. Bu kampanyamıza katkıda bulundukları için kendilerine teşekkür ediyorum. “

 

Okul Kütüphanesine Kitap kazandırılması başta olmak üzere her türlü konuda öğretmenlerin ve öğrencilerin yanında olduğunu dile getiren Hikmet Şentürk, şunları kaydetti:

“Bu işte emeği geçen, bu fikri ortaya atan ve bu kitapların düzenlenmesine taşınmasına, alınmasına vesile olan herkese teşekkür ediyorum. Hocamız az önce bahsetti bu şirketin bu şekle gelmesini sağlayan iki yıl önce kaybettiğimiz Hasan Şentürk ve Gıyasi Şentürk. Rahmetli oldular.  Onların ruhu şad olsun diyorum ve şunu söylemek istiyorum. Dilerim ki; milli eğitimimizin seçtiği güzel kitaplar ders kitapları sayısı kadar da roman, araştırma kitapları, güncel kitaplar okumamız lazım. En az o sayı kadarki bu sayı az değildir. Eğer bu şekilde bu kitaplara da ilgi gösterirse öğrencilerimiz çağımızın gereklerine uygun bir şekilde kültürel olarak donatılırlar. Bu arada Bayburt basınına çok teşekkür ediyorum. Çok zor şartlarda çalışıyorlar. Onlara teşekkür ediyorum“

Program plaket takdimi ve edebiyat öğretmeni Semih Hacımüftüoğlu tarafından hat sanatı ile yazılan hediyelerin verilmesi ile son buldu.

Bayburt Anadolu Lisesi Kütüphanesi’nde düzenlenen program ile kitaplar, kütüphanedeki yerini aldı. Programa Bayburt Gruop Bayburt Koordinatörü Hikmet Şentürk, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürü Cengiz Karakaşoğlu, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Uluca,  Bayburt Anadolu Lisesi Müdürü Hayri Kocabey, Bayburt Grup Özel İdare Gençlik ve Spor Teknik Sorumlusu Bahaddin Güneş, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.