Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarı (KUDAKAF’23), başladı

Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarı (KUDAKAF’23), başladı
Yayınlama: 19.12.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt Üniversitesinin de aralarında olduğu bölgedeki 7 üniversitenin paydaşlığıyla KUDAKAF’23, yoğun katılımla Erzurum’da başladı

Bölgesel kalkınmanın temel taşlarından biri olarak ön plana çıkan Kuzeydoğu Anadolu Bölgesel Kariyer Fuarı (KUDAKAF’23), Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğünde ve Atatürk Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Erzurum’da başladı. Bayburt Üniversitesinin de aralarında olduğu, bölgedeki 7 üniversitenin paydaşlığıyla Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde 18-19 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan bu önemli kariyer organizasyonun ilk gününe yaklaşık 20.000 öğrenci katıldı.

Bayburt Üniversitesi, Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinasyonunda yaklaşık 3.000 öğrenci ile katkı sunacağı fuarda en yoğun ve etkileyici katılım performansı gösteren üniversiteler arasında yer aldı.

Sabahın ilk saatlerinden itibaren otobüslerle fuar alanına hareket eden öğrenciler, sektörün önde gelen firmalarının temsilcileriyle etkileşimde bulundular ve fuara özel etkinliklere katıldılar. Bayburt Üniversitesi aynı zamanda fuara; 1 ana sponsor, 5 bronz sponsor ve 8 kurum/kuruluş katkısıyla destek vererek etkinliklerin tasarımında aktif bir rol oynadı. Ayrıca 4 fuaye alanı ana etkinliği, 2 adet salon etkinliği ve stant faaliyetleri ile öğrencilerin verimli bir gün geçirmesini sağlayan Bayburt Üniversitesi, birçok öğrencinin etkileşimler geliştirmesine de aracılık etti.

Etkinliğin ikinci ve son gününde Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinasyonunda fuar alanına akın edecek olan öğrenciler, kariyerlerini şekillendirecek olan yeni deneyimlere yelken açacaklar.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.