Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun Bayburt ziyaretleri

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun Bayburt ziyaretleri
Yayınlama: 15.07.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Merkez Bankası Başkanı ve önceki dönem Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, memleketi Bayburt’ta Valilik, Belediye ve Üniversite ziyaretlerinde bulundu.

Şahap Kavcıoğlu, Vali Cüneyt Epcim’i ziyaret etti

Başkan Kavcıoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi esnasında milletvekili olduğu memleketi Bayburt’ta, milletin demokrasi zaferinin altıncı yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere Bayburt’a geldi. Programına Valilik ziyareti ile başlayan Başkan Kavcıoğlu, burada Vali Cüneyt Epcim tarafından karşılandı. Başkan Kavcıoğlu, ziyareti anısına Valilik Şeref Defteri’ni imzalamasının ardından beraberindekilerle Valilik Makamı’na geçti.

Burada yaptığı açıklamada Bayburt’ta bulunmaktan ve Vali Epcim’i ziyaret etmekten memnuniyet duyduğunu kaydeden Başkan Kavcıoğlu, “Bayram vesilesiyle sıla-i rahim yapalım, Bayburt’u ziyaret edelim dedik ve Bayburt’tayız. Tabi önemli bir gün. Bugün aynı zamanda 15 Temmuz’un da sene-i devriyesi. Dolayısıyla hem bayram hem 15 Temmuz’un sene-i devriyesinde Bayburt’ta bulunmak çok daha anlamlı bizim için.” diye konuştu.

Vali Epcim ise Merkez Bankası Başkanı ve önceki dönem Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu’nu Bayburt Valiliği’nde ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Kavcıoğlu’nun Bayburt’a geçmişte çok büyük hizmetleri olduğunu aktaran Vali Epcim, şu anda da Merkez Bankası Başkanı olarak çok kritik bir dönemde önemli bir görev üstlendiğini kaydetti.

Vali Epcim, Başkan Kavcıoğlu’na hoş geldiniz diyerek, “Birlikte çok güzel büyük işler yapacağınızı düşünüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Ziyaretin ardından Vali Epcim tarafından Başkan Kavcıoğlu’na Bayburt Kalesi surları üzerinde yer alan orijinal çini motifi hediye edildi.

Ziyaret Bayburt Valiliği önünde çektirilen toplu fotoğrafla sona erdi.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’ndan Başkan Pekmezciye ziyaret

Bir dizi ziyaret için Bayburt’a gelen Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Prof Dr. Şahap Kavcıoğlu Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’ye ziyarette bulundu.

Belediye Başkan Yardımcıları Süreyya Türkmenli ve Nesimuttin Selçuk ile Belediye Meclis Üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette Başkan Pekmezci, Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu’nu Bayburt ve Bayburt Belediyesi’nde ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek Bayburt Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Kavcıoğlu ise baba ocağı Bayburt’ta bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyleyerek Başkan Pekmezci’ye çalışmalarında başarı temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Pekmezci Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’na ziyaret anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

Kavcıoğlu’nun Belediye Şeref defterini de imzaladığı ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Rektör Türkmeni ziyaret etti

Merkez Bankası Başkanı ve 26. Dönem Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen’i makamında ziyaret etti.

Bayburt’taki 15 Temmuz anma etkinliklerine onur konuğu olarak katılan Kavcıoğlu, Rektör Türkmen’i ziyaretinde Bayburt Üniversitesinin akademik, kültürel ve sportif faaliyetlerinden övgüyle söz etti. Rektör Türkmen, Cumhuriyetin 100. kuruluş yıldönümü olması vesilesiyle önem arz eden 2022-2023 akademik yılı vizyonunu, projelerini ve sürdürülebilir kalkınmaya katkı çalışmalarını anlattığı Kavcıoğlu’na, Bayburt’un ekonomi potansiyeli üzerine olası işbirliklerine kurumsal açıdan her zaman hazır oldukları söyledi. Ziyaret sonunda Kavcıoğlu’na Bayburt Üniversitesi tarafından yayımlanan ‘Tarihsel ve Kültürel Varlıklarıyla Bayburt’ kitabını ve Üniversitenin geleneksel ehram atölyesinde dokunan ehram kravatı hediye eden Rektör Türkmen, Bayburt’un birikimlerini ve zenginliklerini yaşatan çalışmalara öncelik verdiklerini sözlerine ekledi.

Rektör Türkmen ziyaretleri için Kavcıoğlu’na memnuniyetini iletirken Kavcıoğlu da Bayburt Üniversitesinin başarılı çalışmaları dolayısıyla tebriklerini bildirerek, misafirperverliği için Rektör Türkmen’e teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.