Milletvekili Özbek, Altyapı Çalışmaları Yaz’ın Müjdecisidir

Milletvekili Özbek, Altyapı Çalışmaları Yaz’ın Müjdecisidir
Yayınlama: 27.08.2014
A+
A-

Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Bayburt’ta ki altyapı çalışmalarını inceledikten sonra vatandaşların sorunlarını dinledi.

Yoğun ülke gündeminden fırsat buldukça bir gün dahi olsa memleketi Bayburt’a gelen Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, ildeki çalışmaları inceledi ardından da Bayburt halkıyla görüşerek onların sorunlarını dinledi.

İnceleme ve ziyaretleri sonrası bir açıklama yapan Milletvekili Özbek, ” Yazın müjdeleyicisi bahardır. Son günlerdeki altyapı çalışmalarından dolayı şehir olarak su kesintileri yanında trafikte aksamalar yaşıyoruz. Bu çalışmaları yazın müjdecisi bahar olarak kabul ediyoruz. 40 yıldır çözülemeyen altyapı sorunu artık çözüme kavuşuyor. Baharı gördük, yaz mevsimini yaşamaya az kaldı. Bugün altyapı çalışmalarını yerinde inceledik. Gerek belediyemiz olsun, gerekse yüklenici firma olsun gerekli hassasiyeti göstererek çalışmalarına son hızla devam ediyor. Yaklaşık 13 noktada devam eden altyapı çalışmaları su isale hattının da 10 gün içerisinde başlamasıyla birlikte artan bir hızla devam edecek. Ben değerli hemşerilerimden biraz sabır ve hassasiyet bekliyorum. “dedi.

‘Şehirlerdeki altyapı çalışmaları büyük bir dönüşümün temel parçasıdır’ diyen Özbek, “105 bin nüfuslu bir şehir için altyapı çalışmaları yürütülüyor. Altyapı çalışmaları atık su tesisi, kanalizasyon ve su isale hattı olmak üzere eş zamanlı devam ediyor. 2015 yılında Bayburt’ta altyapıya dair herhangi bir sıkıntı kalmayacak. Altyapı çalışmaları sonunda Çoruh nehrimiz daha berrak akacak, kanalizasyon ve su isale hattı da bittikten sonra yeni dönüşümlere hazır bir kent ortaya çıkacak “diye konuştu.

Çalışmaların ve hizmetlerin tamamlanmasıyla birlikte daha yaşanılabilir bir Bayburt’un oluşacağını kaydeden Özbek, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ve ekip arkadaşlarına hız vermeden sürdükleri çalışma temposundan dolayı teşekkürlerini iletti.

Bayburt’taki bir günlük ziyaretini tamamlayarak Ankara’ya dönen Özbek, Yeni Türkiye’nin başlangıcı Ak Parti’nin 1. Olağanüstü Kongresi’nin ise hayırlara vesile olmasını diledi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.