2016 Yılı Proje Teklif Çağrısı Sonuçları açıklandı

2016 Yılı Proje Teklif Çağrısı Sonuçları açıklandı
Yayınlama: 28.06.2016
A+
A-

Ajansımızın 28 Aralık 2015 tarihinde Üretimin Geliştirilmesi Mali Destek Programları ve Tarımsal Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı ilan ettiği proje teklif çağrısında başarılı olan projeler belirlendi.

Programın son başvuru tarihi 25 Şubat 2016 saat 23.50’ye kadar Ajansımıza 105 proje teklifi sunulmuştur. Kalkınma Ajansları mevzuatına uygun şekilde teslim alınan proje tekliflerinin ön incelemeleri Ajans personeli tarafından, teknik ve mali değerlendirmeleri ise Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden alanında uzman olan Bağımsız Değerlendiriciler ve Değerlendirme Komitesi tarafından gerçekleştirildi. Genel Sekreterlikçe yapılan bütçe revizyonları sonucunda ulaşılan nihai bütçe tutarları üzerinden belirlenen başarılı proje listesi Yönetim Kurulu’na sunularak 21 Haziran 2016 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında onaylandı.

2016 Yılı Mali Destek Programları kapsamında;

  • Üretimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı (Erzurum) 13 asil, 2 yedek proje,
  • Üretimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı (Erzincan) 8 asil, 8 yedek proje,
  • Üretimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı (Bayburt) 5 asil,
  • Tarımsal Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programında 7 asil, 9 yedek proje başarılı bulunarak hibe desteği kullanmaya hak kazandı.

Projeler kapsamında Ajansımız tarafından bölgemizde yer alan kişi, kurum ve kuruluşlara toplam 10 Milyon TL tahsis edilmiştir.

Yapılan değerlendirmelerin sonuçları hakkında Ajansımıza sunulmuş projelerin başvuru sahiplerine yazılı olarak bilgi verilecektir. Proje hazırlayarak destek programımıza başvuruda bulunan bütün kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür eder; sağlanacak desteklerin bölgemize hayırlı olmasını dileriz.

2016 Kudaka Proje Sonuçları Asıl Liste

Tarımsal Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı (TRA1/16/TÜAG) Başarılı Projeler Asil Liste

Tarımsal Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı (TRA1/16/TÜAG) Başarılı Projeler Yedek Liste

Kudaka Proje sonuçları

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.