Bayburt Belediyesi Araç Parkına Üç Araç Daha

Bayburt Belediyesi Araç Parkına Üç Araç Daha
Yayınlama: 28.03.2014
A+
A-

Bayburt Belediyesi her geçen gün araç parkını güçlendirmeye devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden alınan süpürge makinesi ve otobüs, Endüstri Meslek Lisesi’nden alınan jeneratör Bayburt Belediyesi araç parkına dâhil oldu. Ayrıca belediyeye ait itfaiye aracı, baştan sona yenilenmesinin ardından yeniden araç parkında yerini aldı.

İtfaiye Aracımızı Baştan Sona Yeniledik

Bayburt Belediyesi araç filosuna dâhil olan yeni araçlar ve yenilenen itfaiye aracı ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, “Bugün üç aracın daha göreve başlamasının programını yapıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden aldığımız süpürge makinesi, endüstri meslek lisesinden aldığımız jeneratör, İstanbul Belediyesi’nden aldığımız otobüs ve son olarak da baştan sona yenilediğimiz yaklaşık 40 bin TL’ye mal olan itfaiye aracımızı bu gün göreve alıyoruz. Daha önce iki adet yeni itfaiye aracımızı hizmete sunmuştuk. Bir tane de aracımızı baştan sona onarımını yaptık. Elimizde bir tane eski aracımız kaldı ve onu yenilediğimiz zaman itfaiye teşkilatımızı yenilemiş olacağız” dedi.

Belediyemize Beş Yılda 43 Araç Kazandırdık

“Belediyecilik her şey den önce araç ve aletlerin temini ile başlar” ifadesini kullanan Belediye Başkanı Polat açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Biz araç parkımızı zenginleştirmek adına gerek kendi imkânlarımızla gerek kurduğumuz dostlukların semeresi olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden aldığımız takviyelerle araç filomuzu oldukça zenginleştirdik. Bu hizmeti rakamlarla tespit ettiğimiz zaman rakamlar bizim ne kadar hizmet ettiğimizi açık bir şekilde gösteriyor. 2004 yılında belediyeyi devraldığımız zaman belediyenin toplam kurulduğu günden itibaren temin ettiği araç sayısı 46 adet. Biz belediyeyi 46 araç ile devraldık 2009 yılında Bekir Bey belediyeyi devraldığı zaman bu 46 araçtan 9 tanesini hurdaya ayırmış ve 12 adet araç ilavesi ile araç sayımızı 49’a çıkarmıştır. Biz belediyeyi 2009 yılında devraldığımız zaman elimizde var olan 49 adet aracın 9 tanesini elverişli olmadığı için hurdaya ayırdık ve elimizde 40 adet araç kaldı. 2009 yılından itibaren filomuza 43 adet araç ve iş makinesi ekledik ve şu anda belediyemizin 83 adet araç ve iş makinesi bulunmadıktadır.”

Kazasız Belasız Bayburt’umuza Hizmet Etmesini Diliyorum

 “Belediyeyi devraldığımız zaman elimizde bulunan araç sayısının bir o kadarını da ben beş sene içerisinde belediyemize kazandırmış olmanın onurunu ve gururunu yaşıyorum. Bu konuda bize emek veren yardım eden adres gösteren her kim varsa gerçekten teşekkür ediyorum. Bu araçların sadece 10 tanesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden hibe olarak almışız. Bir tanesini çevre ve orman bakanlığımızdan almışız. Bir tane de silindirimizi özel bir vatandaşımızdan almışız. Araçlarımızın kazasız belasız Bayburt’umuza hizmet etmesini ve fonksiyonlarının ilelebet devam etmesini diliyorum ve herkese saygılarımı sunuyorum.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.