Şevki Yılmaz’dan “Türkiye’nin Dünü, Bugünü, Yarını”

Şevki Yılmaz’dan “Türkiye’nin Dünü, Bugünü, Yarını”
Yayınlama: 28.05.2015
A+
A-

Bir gençlik yapılanması olan Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) Bayburt Şubesi tarafından düzenlenen “Türkiye’nin Dünü, Bugünü, Yarını” isimli konferansa konuşmacı olarak katılan Eski milletvekillerinden Şevki Yılmaz, değerlendirmelerde bulundu.

Şair Zihni Kültür Merkezinde saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından başlayan program da Kur’an-ı kerim okunmasının ardından konuşmalara geçildi.
28 Şubat’ın en çok konuşulan isimlerinden biri olan Yılmaz, konferanstaki konuşmasında 28 Şubat sürecine yüklendi.

Yılmaz, “Konya’dan bir ışık yükseldi, Necmettin Erbakan. Allah bu ülkeyi sahipsiz bırakmaz. Keşke Menderes’i asmasaydık dediler. Ağır sanayi hamlesi sürseydi bugün ne Apo, ne terör vardı. Bir an önce milletin fakirlikten kurtulması için mücadele verdi. O dönemde esnaf memnun, denk bütçe olmuş. Dünya masonları Fransa’da 14 Şubat’ta toplandı. 14 gün sonra 28 Şubat süreci başladı. Hocamızın sabrı ile kan dökülmeden o süreç atlandı. Vural Savaş bayram etti. ’Bin yıl sürecek’ dedi generaller. Çevik Bir sen neredesin? Bak ben Bayburt;’tayım ’Erbakan Hoca’dan kurtulduk’ derken Kasımpaşalı çıktı karşılarına. Şimdi de diyorlar ki ’keşke Erbakan Hoca’yı götürmeseydik iktidardan, o nazikti’ diyorlar” diye konuştu

“Bu güzel vatan giderse Kâbe de gider”Şevki Yılmaz'dan "Türkiye’nin Dünü, Bugünü, Yarını"

Konuşmasında Osmalı’nın son dönemlerini ve yakın tarihi anlatan Yılmaz, 1. Dünya Savaşı’nın Osmanlı’yı parçalamak için çıkarıldığını ifade ederek, “Biz yenilmedik. Almanlar yenildi. Ama Sevr’i bize uyguladılar.İsrail devletini kurmak için iki cihan harbi çıkaracağız dediler. 50 senede küçük İsrail, 100 sene sonra büyük İsrail’i kuracağız dediler. 50 yıl tuttu. 100 yılı tutturamadılar. Osmanlı devletinden sonra Türkiye devleti kuruldu. Keşke bu devleti rahat bıraksalardı. Türkiye devleti hem madden hem de manen çökertilmek için savaş başlatıldı. Yunanın yapmadığı gavurluğu bu millete yapmaya başladılar. Kurbanlar verdik. Bizim en büyük partimiz Türkiye olmalıdır. Türkiye partilerimizin önündedir. Tarikatlarımızın, cemaatlerin önündedir. Türkiye olmazsa o parti, o tarikat ne işe yarar. En büyük mal vatan malıdır. En kötü iktidar, iktidarsızlıktan iyidir. En kötü devlet, devletsizlikten iyidir. Bu güzel vatan giderse Kâbe de gider ve bir daha Müslümanların ayağa kalkma şansı yok. Çünkü Türkiye’nin gitmesi demek kıyametin gelmesi demek” diye konuştu.

 “28 Şubat Allah’a karşı açılmış bir savaş“
28 Şubat darbesinin millete değil, Allah’a karşı açılmış bir savaş olduğunu savunan Yılmaz, “Bin yıl sürecek dediler, ne oldu” diye sorarak, “O günkü Türkiye ile bugünkü Türkiye. O zamanlar 13 yaşındaki çocuk her şey okur, Kuran okuyamaz. Kamusal alan diye kız kardeşlerimiz neler çekti. Polisin copundan kaçarken kamyonun altına giren, namusu için ölen bir millet. Oruç tutan savcılar, atıldı” ifadelerini kullandı.
  “Ermeniler PKK ile kürtlerden intikam almak istiyor”
Konuşmasında PKK ve Ermeniler arasında bir ilişki olduğunu savunan Yılmaz şöyle devam etti:
“Erbakan hocam doğunun bölünmek istendiğini biliyordu. Bugünkü PKK’yı ogün görüyordu.  PKK bir Kürt oyunu değildir. HADEP bir kürt partisi değildir. PKK tam bir ermeni ASALA örgütüdür. PKK Kürtlerden intikam almak için kurulmuş bir örgüttür. Neden? Çünkü bütün savalarda türklerin yanında yer aldılar. Hele ermeni savalarında bizim yanımızda yer almıştırlar. Şimdi intikam almak istiyorlar.”
7 Haziran’da milletin isabetli karar vermesi ve istikrarı bozmaması için Türkiye’yi dolaştıklarını dile getiren Şevki Yılmaz, Türkiye’nin dünü, bugünü ve yarını konulu konferanslara gençlerin çok ihtiyacı olduğunu, gençlerin dünkü Türkiye’yi bilmediklerini belirterek, “Onlara geçmiş Türkiye’yi bildirelim ki bugünkü Türkiye’ye şükredip ülkeyi eski günlere döndürmesinler. AK iktidarına destek için bu konferansları yürütüyoruz” şeklinde konuştu.
Programın açılış konuşmasını yapan Türkiye Gençlik Vakfı Bayburt Şubesi Temsilcisi Ali Vahit Atıcı ise, “Biz; adalet, sevgi ve hoşgörünün hâkim olduğu kadim medeniyet mirasımıza sahip çıkabilecek, “Büyük ve Güçlü Türkiye” idealine hizmet edebilecek yeterlilikte bir gençlik yetiştirmeyi hedefleyen Türkiye Gençlik Vakfı’yız. Bu ideali taşıyabilecek gençlik; milli ve manevi değerlerimize bağlı, insana ve doğaya saygılı, fikri ve kültürel açıdan donanımlı, medeniyet şuurumuza sahip, ilim ve irfan sahibi bir gençliktir. Gençliğimiz; çağın gereklerini iyi okuyabilen, toplumumuza ve insanlığa değer katan, demokratik değerleri ve ilkeleri benimsemiş, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, hoşgörülü ve başarılı bir gençlik olmalıdır” diye konuştu.
Konferansa Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, Eski milletvekili Şevki Yılmaz, TÜGVA Bayburt temsilcisi Ali Vahit Atıcı, üyeler ve vatandaşlar katıldı.
  Program sonunda Şevki Yılmaz’a Bayburt Valisi Yusuf Odabaş tarafından Kuran-ı Kerim ve rahle, Vakıf Başkanı Ali Vahit Atıcı tarafından ise teşekkür beratı hediye edildi.
Ayrıca program sonunda  Türkiye Gençlik Vakfı Bayburt İl temsilciliğine katkılarından dolayı Ak Parti İl başkanı Hakan Kobal’a ve Av. İsrafil Kahraman’a teşekkür beratı takdim edildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.