Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den, Başkan Pekmezci’ye ziyaret

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den, Başkan Pekmezci’ye ziyaret
Yayınlama: 29.06.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Bayburt’a gelen Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’yi ziyaret etti.

Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Belediye Başkan Yardımcıları Süreyya Türkmenli ile Nesimuttin Selçuk, Belediye Meclis Üyeleri ve birim müdürlerinin karşıladığı Millî Eğitim Bakanı Tekin beraberindekilerle ile birlikte Başkan Pekmezci’nin makam odasına geçti.

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Orhan Ateş, AK Parti İl Başkanı Hacı Ali Polat, Arpalı Belediye Başkanı Abdurrahman Polattimur ve İl Millî Eğitim Müdürü Rahmi Güney’in eşlik ettiği ziyarette Belediye Başkanı Pekmezci, Millî Eğitim Bakanı Tekin’i Bayburt’ta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bayburt Belediyesi tarafından bu yıl 17-23 Temmuz tarihleri arasında organize edilecek olan 27. Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri’ne Bakan Tekin’i davet eden Başkan Pekmezci, Türk Dünyasının ortak atası Dede Korkut’un Bayburt’la olan bağını, hikâyelerinde Bayburt’un yer aldığını ve mezarının şehrimizde bulunduğu konusunda çeşitli bilgiler aktardı.

Türk Dünyası’nın birleştirici unsuru Dede Korkut’un UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültür Mirası Listesi’ne dâhil edilmesinin Bayburt için çok özel anlamlar taşıdığını söyleyen Başkan Pekmezci,  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu tarafından 2019 yılında kendisine takdim edilen belgenin Bayburt Belediyesi’nde yer aldığını belirtti.

Millî Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin ise Dede Korkut adına düzenlenen uluslararası şölenlerin gelecek nesillere aktarılması ve geleneğin sürdürülmesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Ziyarette, şeref defterini imzalayan Millî Eğitim Bakanı Tekin’e Belediye Başkanı Pekmezci, ziyaret anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

Bayburt Belediyesi ziyaretinin ardından programına Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti Bayburt İl Teşkilatlarını ziyaret ederek devam eden Millî Eğitim Bakanı Tekin, programlarının son bölümünde emekli öğretmenlerden Halit Eşkan’ı evinde ziyaret ederek bayramını tebrik etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.