Milli Takımda futboldan çok sorunlar konuşuldu

Milli Takımda futboldan çok sorunlar konuşuldu
Yayınlama: 23.06.2016
A+
A-

Kendi sloganımızla vurulduk… 

Euro 2016 rüyası grup aşamasında sona eren Milli Takımımızın, gerek oynadığı kötü futbol gerekse takım içinde yaşanan sorunlar nedeniyle yazılı basında zirve yaptığı belirlendi. Medya Takip Ajansı Interpress’in Euro 2016’nın başlangıcından bu güne kadar geçen süreçte Milli Takımımızla ilgili yapmış olduğu araştırmaya göre, Türk Milli Takımı ile ilgili yazılı basına 4 bin 236 haber yansıdığı tespit edildi. Yapılan haberlerde Hırvatistan ile oynanan ilk maçta alınan 1-0’lık yenilgi sonrası sonuçtan çok oyun olarak eleştirilen Milli Takım, ardından oynadığı İspanya maçında da sahada bir varlık gösteremeyip 3-0 yenilince takımda sorunlar gün yüzüne çıktı. Yaşanan prim tartışmaları ve takım içindeki huzursuzluklar bir anda gündeme damga vurdu. Milli Takımlar Futbol Direktörü Fatih Terim hakkında takım içinde bazı futbolcularla yaşadığı sorunlar başta olmak üzere yaptığı açıklamalar da dahil yazılı basında 2 bin 410 haber çıktığı belirlendi.

Biz bitti demedik ama …

 Yaşanan sorunların gölgesinde çıkılan Çek Cumhuriyeti maçında oynanan oyun, tam olarak tatmin etmesede verilen mücadele ve alınan 2-0’lık sonuç yüzleri güldürürken, gözler oynanacak diğer maçlara çevrildi. Bizim için önemli olan maçlar içinde yer alan İtalya İrlanda Cumhuriyeti maçında İrlanda’nın bitime beş dakika kala bulduğu golle kazanması ile Milli Takımımızın bir üst tura çıkma hayalleri sona ermiş oldu.

En çok Arda, Gökhan ve Emre Mor konuşuldu …

 Oynadığımız üç maç içinde özellikle İspanya maçında trübünlerin büyük tepkisini çeken ve takımda yaşanan prim tartışmalarının odağındaki isim olan kaptan Arda Turan ile ilgili yazılı basında 1.108 heber çıkarken, takımı ile yaşadığı transfer sorunları nedeniyle basının gündeminde olan Gökhan Gönül hakkında da yazılı basında turnuva boyunca 1.034 haber  yayınlandığı belirlendi. Son Çek Cumhuriyeti maçında oynadığı futbol ile otoriteleri kendine hayran bırakan ve Alman devi B. Dortmund’a transfer olan genç yıldızımız Emre Mor ile alakalı da yazılı basına 929 haber yansıdığı tespit edildi. Milli Takımda çok konuşulan diğer oyuncuların ise sırasıyla Mehmet Topal, Ozan Tufan, Burak Yılmaz, Hakan Çalhanoğlu, Caner Erkin, Volkan Babacan, Selçuk İnan ve Hakan Balta olduğı belirlendi.

Biz bitti demedik, bitti

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.