Minik Yüreklerden Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

Minik Yüreklerden Kutlu Doğum Haftası Etkinliği
Yayınlama: 25.04.2015
A+
A-

Şehit Recep Eşiyok İlkokulu Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir program düzenledi.

Şair Zihni Kültür Merkezi’ndeki programa Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Selçuk Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Bayburt Şehit Recep Eşiyok Okulu Müdürü Sertaç Şeker, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Okulun 3. Sınıf öğrencilerinden Feyza Okur’un Kur’an-ı Kerim’in okumasından sonra okul müdürü Sertaç Şeker bir konuşma yaptı.

‘Rahmet yüklü adalet peygamberine, hikmet yüklü ahlak peygamberine selam olsun’ diyen Sertaç konuşmasına şöyle devam etti :”Bugün birlikte yaşama konusunda zaman zaman ciddi zaaflar gösterebiliyoruz. Dini, mezhebi farklılıklar bazen çatışma nedeni olarak görülebiliyor. Beraberce huzur içinde yaşayabilmek adına saygı, hoşgörü, merhamet ve adalet başta olmak üzere ahlaki erdemleri hayatımıza hâkim kılmak için gayret göstermemiz gerektiğini kendimize nasıl muamele edilmesini istiyorsak başkalarına da öyle muamele etmemiz gerektiğini unutmamalıyız.  Peygamberimiz de bize bütün mahlûkata karşı sevgi ve muhabbetle muamele etmememizi öğütlemektedir.”

Daha sonra okulun 6/A sınıfı öğrencilerinden Ahmet Emir Coşkun’un okuduğu ‘Seccaden Kumlardı’ adlı şiir katılımcıların büyük beğenisini kazanırken Kutlu Doğum sineviyzyon gösterisi salondakiler üzerinde büyük etki yaptı.

Hadis Oratoryosu tarafından okunan hadis-i şerifler programı renklendirdi. Öğretmen Serhat Aktaş’ın ney dinletisi ise programa ayrı bir hava kattı.

Okul müdür yardımcısı Alper Hancı’nın ‘Sen Yoktun Sultanım’ adlı şiiri seslendirmesinden sonra okul öğrencilerinin ‘ Gül Devri Tiyatrosu’ ilgiyle seyredildi.

  1. Sınıf öğrencileri ise ilahilerle salondakileri coşturdu. Ana sınıfı öğrencilerinin okuduğu hadisler ise katılımcılar tarafından dakikalarca alkışlandı.

Programın sonunda minikler Kutlu Doğum Haftası anısına Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Selçuk Coşkun’a ve katılımcılara gül takdim etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.