Minikler Şenlendirdi

Minikler Şenlendirdi
Yayınlama: 26.05.2014
A+
A-

Çocuk oyunları şenliği ikinci gününde yaratıcı çocuklar etkinliği ile daha da şenlendi.

Dün başlayan Zeka Oyunları ve Çocuk Oyunları Şenliği bu günde devam etti. Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesinde gerçekleşen Çocuk Oyunları Şenliği bu günde ‘Yaratıcı Çocuklar Etkinliği’ olarak devam etti. Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü  Öğr. Gör. Meryem Boztaş ve Okul Öncesi Bölümü Arş. Gör. Cansu Tutkun’un organize ettiği yaratıcı çocuklar etkinliğine  çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

Yaratıcı çocuklar etkinliğinde  farklı okullardan gelen 80  anaokulu  öğrencisi  farklı etkinliklerle yaratıcılıklarını geliştirdiler. Kelebeğin Rüyası, Balıkların Dünyası, Mandal,  Minik Ressamlar,  Hayal, Yaratıcı Mimarlar ve Tasarım gibi 7 farklı atölyede çalışmalarını yürüten çocuklar eğlenerek öğrenmenin tadını çıkardı. Her atölyeye projeyi yürüten eğitim fakültesinden seçilen üç öğrenci rehberlik etti. Etkinliğe katılan minik öğrenciler abi ve ablalarının eşliğinde yaratıcılıklarını sergilediler.

Etkinlik sonunda başarılı olan öğrencilere sertifika ve hediye verilirken rehberlik eden üniversite öğrencilerine de teşekkür belgesi verildi. Çocuk oyunları şenliği ikinci günün ardından toplu fotoğraf çekimleri ile son buldu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.