MÜS-DER Yabani Hayvanları Unutmadı

MÜS-DER Yabani Hayvanları Unutmadı
Yayınlama: 18.01.2015
A+
A-

DOĞAL YAŞAM, YABANİ HAYAT BİZE EMANET…

Müslüman Dilendirmezler Cemiyeti üyeleri, karla kaplı alanda yiyecek bulmakta sıkıntı çeken hayvanlar için, Kent ormanı ve Aslan dağında doğaya yem bıraktı.  MÜS-DER ekipleri Bayburt’ta doğanın kar örtüsü ile kaplanmasıyla yiyecek bulmakta güçlük çeken yabani hayvanlar için seferber oldu.

Yönetim kurulu başkanı Adil KACIR, Bayburt’ta kış şartlarının çok zor geçtiğini belirterek, yem bulmakta zorlanan ve aç kalma tehlikesi ile karşı karşıya olan yaban kuşlarının beslenmesine bir nebze de olsa yardımcı olmak amacı ile böyle bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Toplumsal Farkındalık Oluşturmak İstiyoruz.

 

-15/-20 dereceleri gördüğümüz bu günlerde, Doğada yaşayan hayvanların çok sıkıntı çektiği hepimizce malum. İnsan onurunu her şeyin üstünde tutan cemiyetimiz; hayvanların korunmasına ve yaşatılmasına da gereken hassasiyetin gösterilmesini bekliyor. Bizler bu konuya dikkat çekmek, toplumsal farkındalık oluşturmak istiyoruz. Nasıl ki, ecdadımız camilerin müştemilatına kuş evleri inşa ederek hayvan onuruna gösterilmesi gereken davranışı eylemleriyle gösterdiler; bizler de, aynı değerleri taşıyan gençler olarak toplumsal sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.

Doğaya bırakılacak yemlerin temini noktasında katkıda bulunan herkese teşekkür eden Kacır
Önümüzdeki günlerde doğaya yem bırakma çalışmalarını kent genelinde sürdüreceklerini, kanatlı hayvanlar için 200 kilogram arpa ve buğday, yırtıcı hayvanlar için de 100 kilogram eti doğaya bırakacaklarını ifade etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. erdoğan dedi ki:

    . kıymetli. arkadaşlar. .
    müd-ser. değil. müs-der

    Editör Notu: Bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz. İlgili bölüm düzeltilmiştir.