MÜS-DER’den Açık Mektup

MÜS-DER’den Açık Mektup
Yayınlama: 21.06.2014
A+
A-

 

 

Müslüman Dilendirmezler Cemiyeti, derneğin kuruluş, misyon, üyelik ve bağış çalışmalarıyla ilgili mektup çalışması başlattı. Bayburt ve diğer illeri kapsayan hatta yurt dışı birçok sivil toplum kuruluşunu da bünyesinde bulunduran dernek ve platform temsilcisi, özel/tüzel kişiler, iş adamı ve bürokratlara gönderilen toplam 750 açık mektup çalışması hakkında açıklama yapan yönetim kurulu başkanı Adil Kacır şunları ifade etti:

Öncelikle yaklaşan ramazan-ı şerifin ülkemiz ve tüm dünya Müslümanları için kardeşlik ve dostluğa vesile olmasını; menfaat, hırs ve iktidar uğruna birbirini yok etmeye konumlanmış, dünyanın geçiciliğini unutmuş insanoğlunun, insanlığını hatırlamasına, yardımlaşma ve paylaşma değerinin gerçek anlamda yaşanmasına zemin oluşturmasını yüce rabbimden temenni ediyorum;

Müs-Der olarak bu yıl, İsraf değil, infak ayımız, RamazanımızSloganıyla gerçekleştireceğimiz kampanyamızda şehir içi ve şehir dışındaki birçok ihtiyaç sahibine ulaşarak bağışçılarımızın ramazan hediyelerini gerçek sahiplerine teslim edeceğiz.

Ramazan kumanyası, fitre, zekât, bayramlık, gıda ve temizlik kolisi gibi her türlü ayni ve nakdi bağışınızı afet ve yoksulluk yaşayan mahalle, köy ve bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.

Ramazan israfımız değil; bereketimiz olsun

Bu kampanya ile; Ramazan ayının israfa dayalı yemek kültürünün yeniden sorgulanması için büyük bir fırsat olduğunu, israf ile ihtiyacın birbirinden iyi ayırt edilmesi gerektiğini, her türlü gereksiz kaynak tüketiminin israfa yol açtığını ifade ederek farkındalık oluşturmak istiyoruz.

Türkiye’de yaşayan 77 milyon kişinin sofrasından çöpe atılan sadece birer pirinç tanesi ile biriken 2,5 ton pirincin 30 bin kişinin açlığına bir nebze olsun çare olacağını unutmayalım. Soframızdan arttırdığımız her bir tabak yemeğin, dünyada aç, susuz ve sefalet içinde bulunan insanlara can simidi olacağını, Bayburtumuzda da, çöplerden yiyecek toplayarak beslenmesini temin eden aileler olduğunu asla unutmayalım.

 

 Müs- Der olarak Hayır köprüleri kurmaya devam edeceğiz

Yürüteceğimiz kampanya ile ilgili aylar öncesinden başlattığımız çalışmaları, bu bereketli günler içerisinde mektup çalışmamızla da, geniş kitlelere ulaştırarak hayra köprü olmaya devam edeceğiz. Cemiyetimiz, ilkesel davranarak hiçbir ön koşul gözetmeden muhatabımızın siyasi, dini, etnik ve ideolojik aidiyetine bakmaksızın sadece   “muhtaçlık” yönünü dikkate alarak verenel ile alan el arasında köprü olmaya, hayır köprüleri kurmaya devam edecektir, dedi.

 

musder den acik mektup

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.