Nişancı’yı arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

Nişancı’yı arama kurtarma çalışmaları devam ediyor
Yayınlama: 13.05.2019
A+
A-

Dünyanın en tehlikeli yolu Derebaşı Virajları mevkiinde kar kütlesinin kopması sonucu uçuruma yuvarlanan Anadolu Ajansı Bayburt Muhabiri Abdulkadir Nişancı’yı arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Gelişmelerle ilgili Bayburt Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yazılı basın açıklaması yaptı.

İşte o açıklama:

“Bayburt ilimiz Aydıntepe İlçesi Dumlu Köyüne bağlı Soğanlı Yaylası Derebaşı Virajları mevkiinde 10.05.2019 Cuma günü saat 12 sularında Anadolu Ajansı Muhabiri Abdulkadir Nişancı’nın yol açma çalışmalarını görüntülediği esnada ayağının kayması sonucu uçuruma düşmesi üzerine Bayburt Valiliği koordinasyonunda başlatılan arama kurtarma çalışmalarına, 13.05.2019 Pazartesi günü itibariyle de devam edilmektedir.

13.05.2019 pazartesi günü sabahın erken saatlerinden itibaren Bayburt, Erzurum ve Trabzon AFAD İl Müdürlüğü ile UMKE ekipleri, Trabzon AKUT ekibi, Rize İl Emniyet Müdürlüğü Dalgıç ekipleri, Erzurum ve Rize İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri, Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) Su altı arama kurtarma ve dağ arama kurtarma timleri ile birlikte toplam 130 personel 7 grup halinde planlanan bölgelerde arama kurtarma çalışmalarına başlamıştır. Bu çalışmalara güvenlik birimleri de nezaret etmektedir.

Yürütülen çalışmalarda şimdiye kadar Anadolu Ajansı Bayburt Muhabiri Abdulkadir Nişancı’ya ait kamera ve tripod ile ayakkabısının teki bulunmuştur. Bunun dışında ulaşılan herhangi bir emare yoktur.

Bazı yayın organlarında yer alan Nişancı’nın cep telefonundan sinyal alındığı yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Telefon sinyali, olayın yaşandığı gün 11.42-11.43 saatlerinde alınmış, sonrasında herhangi bir sinyale ulaşılamamıştır. Yeni bir gelişme olması durumunda Valiliğimiz tarafından kamuoyuna gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Basın yayın mensuplarımızdan ailenin içinde bulunduğu durumu dikkate almalarını, resmi açıklama olmadan bu tür haberlere yer vermemelerini rica ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Bayburt Valiliği
İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.