Okul Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Okul Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi
Yayınlama: 04.02.2018
A+
A-

Bayburt’ta 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. döneminin başlamasına sayılı günler kala Vali Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mete Memiş, kurum müdürleri, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ile köy ve mahalle muhtarlarının katılımlarıyla okul güvenliği toplantısı gerçekleştirildi. Şair Zihni Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda eğitim öğretim yılının ilk yarısındaki uygulamalar ve önümüzdeki dönemde alınacak tedbirler görüşüldü.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Başkan Memiş ‘’Şunu ifade edeyim birinci olarak geçen toplantıda aldığımız kararların somutlaşmış olması, o kararlarla ilgili çalışmaların yapılmış olması bizleri memnun etti.  Demek ki biz kararları alırsak uygulayabiliriz. O zaman bize düşen bir şey var daha çok hizmet etmek.’’

Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Okul Müdürlerimize Teşekkür Ediyorum

‘’Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve okul müdürlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın kitap okumaları noktasında göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı.  Çocuklarımızın kitapla buluşması ve kitap okumaları adına onlara sağladıkları imkânlar, o ortamı hazırlama gayretlerinden dolayı gerçekten çok teşekkür ediyorum. Mutlu olduğumu da ifa edeyim şuna inandım okumayan nesillerin nitelikli olma şansları yoktur.  Analitik düşünme imkânları yoktur.  Okuyan bir nesil daha donanımlı olacak, daha bilgili olacak,  analitik düşünecek, eleştirel bakacak ve geleceğimizi daha iyi inşa edecek. Bunu önemsediğimiz içinde inşallah bu okuma faaliyetlerini artırarak hiçbir okulu birbirinden ayırt etmeden devam ettireceğiz ‘’ diye konuştu.

  1. ve 12. Sınıflara Deneme Sınavı

Memiş açıklamasında ‘’Bunun dışında akademik başarının sağlanması adına Bayburt’taki çocuklarımızın daha iyi eğitim, daha iyi öğretim alıp, daha başarılı olmaları adına, sınav başarılarının daha yüksek olması adına da milli eğitim müdürlüğümüzle müşterek 8.  ve 12. sınıflarımız için 4’er adet deneme sınavını inşallah şubat, mart, nisan, mayıs aylarında yapacağız. Şunu da ifade edelim başarılı olmak sadece akademik sınav başarısı olarak algılanmasın.  Spor alanında da, kültürel alanda da, sanat, müzik alanlarında da başarılı olabilecek çocuklarımızı yönlendirmekte bizlerin sorumlulukları arasında. Eğitimli bir nesille şehirlerimizi imar etmemiz mümkündür. İnşallah daha güzel bir Bayburt için bu çalışmaları yapacağız.’’  ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.