Oruçoğlu, Bayburt’ta öğrencilerin ulaşım sıkıntılarına değindi

Oruçoğlu, Bayburt’ta öğrencilerin ulaşım sıkıntılarına değindi
Yayınlama: 08.12.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – HÜDA PAR Bayburt İl Başkanı Maşallah Oruçoğlu yaptığı basın açıklamasıyla üniversite öğrencilerinin yaşadığı ulaşım sıkıntısını dile getirdi.

Oruçoğlu yaptığı açıklamada; Üniversitemizde okuyan binlerce öğrencimiz şehir merkezi ve Bayburt Üniversitesi Baberti Külliyesi arasındaki ulaşımda büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Sabahleyin şehir merkezinden, akşam üzeri de ders çıkışlarında KYK Sultan Fahriye Kız Yurdu’nun önünden kalkışlarda minibüsler yolcu doldurup öyle hareket ettikleri için güzergâhları üzerinde, özelikle de KYK Bayburt Erkek Yurdu önündeki ana yolda bekleyen birçok öğrenciyi alamamaktadır. Bu yüzden öğrenciler dakikalarca bir sonraki minibüsü beklemekte fakat, aynı doluluk diğer minibüslerde de olduğu için ya çok sıkışık bir şekilde minibüse binmek zorunda kalmakta ya da yine bir sonraki minibüsü beklemektedirler. Özellikle soğuk kış günlerinde öğrencilerin saatlerce minibüs beklemeleri öğrencilerimize büyük sıkıntı yaşatmaktadır.

Minibüslere aşırı yolcu yüklemesi yapılmasından dolayı özellikle de kız öğrencilerimiz bu durumdan fazlasıyla mağdur olmaktadırlar, ifadelerini kullandı.

Durak Yok

Oruçoğlu, ‘Erkek Öğrenci Yurdu’nun karşısındaki ana yolda korunaklı bir durağın olmayışı da soğuk kış günlerinde öğrencileri ayrıca mağdur etmektedir’ dedi.

Çözüm Çok Basit

Oruçoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü. “HÜDA PAR Bayburt İl Başkanlığı olarak diyoruz ki; öğrencilerimizin bu sorunu birkaç ek sefer konularak çözülebilir. Minibüs şoförlerinin de ilk kalkış yerlerinden minibüsü tam doldurmadan kalkış yapıp güzergâh üzerinde bekleyen öğrencileri alması bu sorunun çözümüne büyük katkı sunacaktır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.