Özbek, “Bayburt’u Birlikte Cazibe Merkezi Yapacağız”

Özbek, “Bayburt’u Birlikte Cazibe Merkezi Yapacağız”
Yayınlama: 26.10.2014
A+
A-

Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, “Bayburt olarak bürokrasisi ile siyasetçisi ile sivil toplum kuruluşlarıyla, muhtarlarıyla ve tüm hemşerilerimizin fikirleriyle bir olacağız, bütün olacağız, Bayburt’u cumhurbaşkanımızın dediği gibi Bölgemizin Cazibe Merkezi haline getireceğiz. Bunun için de birlikte çalışacağız. Bayburt’u birlikte cazibe merkezi yapacağız “dedi.

Hafta sonunu Bayburt’ta geçiren Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Bayburt Valiliği, Bayburt Belediyesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Bayburt Defterdarlığı’nı ziyaret etti ve Bayburt Üniversitesinin akademik yıl açılışına katıldı. Özbek, Bayburt’ta gençlerle ve vatandaşlarla da görüşerek onların isteklerini dinledi.

Bayburt’ta kısa süre önce göreve başlayanlara hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını ifade eden Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bayburt ziyareti ve sonrasını değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bayburt ziyaretinin Bayburt için önemli kazanımlar getirdiğini vurgulayan Özbek,   “Öncelikle tüm Bayburtlu hemşerilerime ve Bayburt’ta göreve yapan başta Bayburt Valimiz Yusuf Odabaş, Bayburt Belediye Başkanımız Mete Memiş,  tüm kurum amirlerine, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Bayburt’a şükranlarını bildirmek için geldi. Gördüğü yoğun ilgi karşısında Bayburt’tan memnun ayrıldı. Cumhurbaşkanımızı bu şekilde karşılayıp göndermek Bayburt adına bizleri mutu etmiştir “dedi.

Bayburt için yapılacak olanları da açıklayan Milletvekilli Özbek, ” Cumhurbaşkanımıza Bayburt olarak taleplerimizi ilettik. Bu talepler doğrultusunda Bayburt hak ettiği yatırımları alacak. Cumhurbaşkanımızla birlikte ilimize gelen 6 bakanımızla miting sonrası Bayburt Valiliği ve Bayburt Belediyesi’nde bir toplantı yaptık. Toplantıda bizzat cumhurbaşkanımız tarafından Bayburt’un sorunları masaya yatırıldı. Bayburt için ne gerekiyorsa yapılması gereken noktasında Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na gerekli talimatları iletti. Ankara’ya döndüğümüzde Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile yaptığımız toplantıda Başbakanımız Ahmet Davutoğlu Bayburt konusunda tüm çalışmaları yakından takip edeceğini, Bayburt’un kendisi için önemli bir il olduğunu söyledi. Başbakanımız tüm Bayburtlu hemşerilerimize selamlarını söyledi. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu talepler doğrultusunda çalışmalarımıza ve projelerimize destek vereceğini ifade etti ” şeklinde . konuştu

Özbek, “Bayburt’a baktığımız zaman Bayburt şantiyeye dönmüş durumda. 40 yıldır çözülemeyen altyapı sorunu bugün çözüme kavuşuyor. Bir taraftan Kop dağı deliniyor, diğer taraftan Araklı hizmete açılmak üzere. Yeşil Yol projesi turizm yanında tarım ve hayvancılığa da katkı sağlıyor. Hayvan üreticilerimiz iyileştiren yollar sayesinde yaylarımıza çıkarak tarım ve hayvancılığa yönelmeye başladı.” diye konuştu.

Kısa bir süre sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’i karşılayacaklarını belirten Özbek, ” Ben şunu söylemek istiyorum. Bayburt olarak bürokrasisi ile siyasetçisi ile sivil toplum kuruluşlarıyla, muhtarlarıyla ve tüm hemşerilerimizin fikirleriyle bir olacağız, bütün olacağız, Bayburt’u cumhurbaşkanımızın dediği gibi Bölgemizin Cazibe Merkezi haline getireceğiz. Bunun için de birlikte çalışacağız. Bayburt’u birlikte cazibe merkezi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Özbek,  Hakkâri’de şehit olan 3 askerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine ise başsağlığı dileyerek tüm Müslüman âleminin hicri 1436. yılını kutladı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.