Pala, “Evlerimiz Yaşlılarımızla Güzel”

Pala, “Evlerimiz Yaşlılarımızla Güzel”
Yayınlama: 02.10.2014
A+
A-

Her yıl 1 Ekim de kutlanmakta olan Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Aile Ve Sosyal Politikalar Bayburt İl Müdürü Hayrettin PALA bir mesaj yayınladı.

Büyüklerin varlığı bağlı olduğu ailenin temel direği, temel dirliğidir. Çocuklarımıza, büyüklere sevgi ve saygıyı çok iyi anlatıp, aradaki köprüyü daha da sağlamlaştırmalıyız.

Bir ömrün büyük kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. Amacımız yaşlılarımızın aile ortamında ve aile bireylerinden kopmadan sıcak bir yuvada yaşamlarını devam ettirmeleridir.

Bu çerçevede üzerinde en çok durduğumuz konu, toplumun yaşlı ve gençleriyle bir arada olabilmesi. Temel hedefimiz ve birinci önceliğimiz, yaşlılarımızın bulundukları ortamda, sağlık, huzur ve güven içinde yaşamlarını sürdürmelerini sağlamaktır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak Bakıma muhtaç yaşlıya bakan yakınlarına maddi ve psisko-sosyal destek sunuyoruz. Diğer taraftan 2013 yılında Hizmete açılan Memnune Evsen Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşlılarımızın bütün ihtiyaçlarını onları incitmeden kırmadan vermeye çalışıyoruz.

Evlerimiz yaşlılarımızla güzel ve bereketli anlayışından hareketle, yaşlılara saygı ve değer vermenin önemi üzerinde durmalıyız. Yaşlılarımızın hayır duasını almanın önemi ile hayattan kopmadan son ana kadar sevgiyle, ,iyimserlikle, umutla yaşaması arzusundayız.


Yaşlılarımızı bir gün değil, bir ömür boyu hatırlamak dileği ile tüm büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutluyor, nice sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hayrettin PALA

Bayburt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.