Rektör Coşkun’dan Basın Açıklaması

Rektör Coşkun’dan Basın Açıklaması
Yayınlama: 13.01.2016
A+
A-

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun imza kampanyası düzenleyen akademisyenlerle ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu.

Rektör Coşkun basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kendilerini “bu ülkenin akademisyen ve araştırmacıları” olarak tanımlayan bir grup öğretim elemanı yayımladıkları bildiride Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, vatandaşlarını açlığa ve susuzluğa mahkûm etmekle, yerleşim yerlerine ağır silahlarla saldırmakla, anayasal ve uluslararası hukuku ihlal etmekle, taammüden kıyım ve katliam yapmakla suçlamaktadırlar.

Bu bildiri, imzalayan öğretim elemanlarının kanaatini ifade etmekte olup Türk Yüksekögretim sisteminde çalışmakta olan binlerce akademisyenin görüşlerini asla temsil etmemektedir.

Akademik özgürlük, bir ülkenin varlığını, güvenliğini ve bekasını tehdit etmenin aracı olarak istismar edilemez. Akademik özgürlüklere saygı duyan hiç bir demokratik ülke ayrılıkçı teröre desteği ve kendi güvenliğine saldırıyı meşru göremez.

Milletimize karşı olan borcumuzun ödenemez olduğu bilinci içinde,  Ülkemizin bilim ve teknoloji üretimine katkı yapmak ve yükseköğretim vermekle görevli üniversitemizin çalışmalarına kararlılıkla devam edeceğini, her türlü tehdidi büyük bir özgüven içinde bertaraf edecek kapasitede olduğunu ifade etmek isterim.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Rektör Coşkun’dan Basın Açıklaması

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.