Şehit Osman Villaları Satışa Sunuluyor

Şehit Osman Villaları Satışa Sunuluyor
Yayınlama: 26.09.2014
A+
A-

Projesi Bayburt Belediyesi tarafından hazırlanan ve 21 Şubat’ta temelleri atılarak yapımlarına başlanan Şehit Osman Villaları satışa sunuluyor.

26 Eylül Cuma günü saat 14.00’te ihale yöntemiyle satışa sunulacak olan Şehit Osman Villaları’yla ilgili açıklamalarda bulunan Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, villaların yapım amacının hemşehrilerimizin Bayburt’a geldiklerinde rahatlıkla kalabilecekleri mekânlar oluşturmak olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Çalışmaları son hızıyla devam eden Şehit Osman Villaları, yarın yani Cuma günü saat 14.00’te ihale şekliyle satışa sunulacak. Fiyatlarımız 145 bin TL artı KDV olarak belirlendi. Teslim zamanı olarak da inşallah önümüzdeki sezona yetiştiriyoruz. Ev sahiplerimiz ve misafirlerimiz bu güzel mekânlarda yazın ikametlerinin sürdürebilecekler.”

“Villalar Her Şeyiyle Tamamlanmış Bir Şekilde Sahiplerine Teslim Edilecek”

“Bunların dışında bu villalarımız kullanım alanı olarak 150- 160 metre kare arası yâda biraz daha fazla olabilir. Ayrıca bu mekânların sosyal donatıları çevre düzenlemeleri tamamlanacak ve bahçe düzenlemeleri yapılacak. Yani bu villaları alan değerli hemşehrilerimiz, sadece anahtarlarını alıp kapılarını açacak ve huzurlu bir şekilde ikamet etmeye başlayacaklar. Birde bunların dışında biraz daha aşağıda yapacağımız 30 tane küçük 55- 60 metre kare civarında apart şeklinde  1+1 dairelerimiz olacak. İnşallah bunlarda aşağı yukarı 1- 1,5 ay sonra ihale şeklinde satışa sunulacak ve yine hemşehrilerimizin hizmetinde olacak.”

“Amacımız Hemşehrilerimize Rahatlıkla İkamet Edebilecekleri Mekânlar Sunmak”

Bunlarda amaçladığımız şey şu: bu çalışmaları Bayburt’umuzda çoğaltıp İstanbul’da, Ankara’da, Eskişehir’de, Bursa’da Türkiye’mizin değişik illerinde yaşayan veya yurtdışındaki hemşehrilerimizin kalabilecekleri güzel, nezih mekânları oluşturmak. Onlarında ekonomik durumlarına göre veya ailedeki kişi sayısına göre ister büyük dairelerimizden,  ister küçük dairelerimizden satın alsınlar burada rahatlıkla ikametlerini sürdürsünler. Eğer burada gerekli ilgi ve alaka olursa bu şu demek olacak inşallah bunu farklı mekânlarda çoğaltacağız. Hani biliyorsunuz yukarıda Sessiz Bahçe dediğimiz yerde 15 tane prefabrik mekânımız vardı bunlara 10 tane daha ekleme yaptık.”

“Gerekli İlgiyi Görürse Sayıları Artacak”

“Bu arz talep meselesi; bu anlamda biz hemşehrilerimizin hizmetine bu tip mekânları sunmayı düşünüyoruz. Yine Çoruh Vadisi boyunca Kaleardı bölgesinde de olacak daha yukarılarda da.  Bu tür mini tatil köylerini çoğaltacağız. Çünkü bunu biliyoruz artık. Hemşehrilerimiz yazın büyük şehirlerin bunaltıcı sıcağından, yoğun hava kirliliğinden kaçıp Bayburt’umuza gelmek istiyorlar.  Geldiklerinde de burada kalabilecekleri uygun mekânları oluşturmak istiyoruz. Bu mekânları da ister Şehit Osman Villalarımızda olduğu gibi mülk edinebilirler isterse hem Sessiz Bahçe’de hem de Kaleardı’nda oluşturacağımız mini tatil köylerinde olduğu gibi kiralama yoluna gidebilirler.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.