Sultan Fahriye Kız Öğrenci Yurdu’nda iftar

Sultan Fahriye Kız Öğrenci Yurdu’nda iftar
Yayınlama: 10.06.2017
A+
A-
Vali İsmail Ustaoğlu, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Bayburt Sultan Fahriye Kız Öğrenci Yurdu öğrencileriyle iftar programında bir araya geldi.
Vali İsmail Ustaoğlu buraya gelişinde Sultan Fahriye Kız Öğrenci Yurdu’nda verilen İşaret Dili Eğitimi kursiyeri öğrenciler tarafından işaret diliyle karşılandı. Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun ve KYK İL Müdürü Şerif Bayram ile birlikte yurt kampusunda incelemelerde bulunan Vali İsmail Ustaoğlu yetkililerden bilgi aldı. Vali İsmail Ustaoğlu daha sonra öğrenciler tarafından yapılan tezhip ve hat çalışmalarını inceledi.
İftarını öğrencilerle birlikte yapan Vali İsmail Ustaoğlu, Ramazan ayının ülkemiz ve İslam alemi için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Vali İsmail Ustaoğlu öğrencilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bu mübarek ayda toplumumuzun bütün kesimleriyle buluşmaya çalışıyoruz. Lise öğrencilerimizle bir araya geldik. Önceki akşam şehit ailelerimiz ve gazilerimizle bir aradaydık Bugün de sizlerle bir arada olmayı arzu ettim. Allah ülkemize ve milletimizi hayırlı ramazanlar nasip etsin.” dedi.
Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini ifade ettiği konuşmasında bir ve beraber olmanın her türlü zorluğu ortadan kaldıracağını belirten Vali İsmail Ustaoğlu, “Burada görmüş olduğumuz birlik, kardeşlik ve dayanışma tüm bu zorlukları aşmak için bize lazım olan en önemli şey. Bu anlamda Bayburt’ta bunun güzel örneklerinden birini sergiliyor. Hemen her ilimizden bir öğrencimiz burada eğitimine devam ediyor. Ülkemizin farklı noktalarından buraya gelen sizler, bizlere ailelerinizin emanetisiniz.” diye konuştu.
KYK İl Müdürü Şerif Bayram ise yurt hakkında çeşitli bilgiler verdi.
İftar programının ardından öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali İsmail Ustaoğlu daha sonra yurttan ayrıldı. Vali İsmail Ustaoğlu’na Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun ve KYK İl Müdürü Şerif Bayram eşlik etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.