Tarım Yerleşkesi İçin Alternatif Arazi İncelemesi

Tarım Yerleşkesi İçin Alternatif Arazi İncelemesi
Yayınlama: 21.11.2014
A+
A-

Bayburt’a kazandırılacak olan “Tarım Yerleşkesi” için Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, alternatif arazilerde incelemelerde bulundu.

Beraberinde Ziraat Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe ve Veteriner İşleri Müdürümüz Raif Kalekahyası ile birlikte arazi incelemesinde bulunan Belediye Başkanı Memiş,uygun yer tespiti için araştırma yaptı.

Dev Projeye Belediyemizden Büyük Destek..

Proje çalışmalarını Bayburt Tarım İl Müdürlüğü’nün yürüttüğü ve Bayburt Belediyesi’nin de destek verdiği Tarım Yerleşkesi içerisinde, hayvan pazarı, hayvan barınağı, kesimhane, ot pazarı, traktör-makine ekipmanı satan işletmeler ve birçok tesisin yer alması planlanıyor.

Kısa Sürede Hayata Geçmesi İçin İki Koldan Kaynak Arayışı..

Öte yandan Bayburt’un tarım ve hayvancılık sektörüne büyük katkı sağlayacağı belirtilen dev projenin kısa sürede hayata geçmesi için Milletvekili Bünyamin Özbek ve Belediye Başkanı Mete Memiş tarafından iki koldan kaynak arayışına girildi. Proje çalışmalarını Bayburt Tarım İl Müdürlüğü’nün yürüttüğü Tarım Yerleşkesi’ni Bayburt’a kısa sürede kazandırmak amacıyla Milletvekili Özbek, IPA aracılığıyla takip ederken kısa bir süre önce Bayburt’u ziyaret eden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’den bu konuda destek isteyen Belediye Başkanı Memiş ise Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA)’nın 2015 yılı güdümlü projesi kapsamında kaynak arayışı çalışmalarını sürdürüyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.