TBMM 2014 Onur Ödülü; Hüsamettin Koçan’ın

TBMM 2014 Onur Ödülü; Hüsamettin Koçan’ın
Yayınlama: 21.06.2014
A+
A-

TBMM 2014 Onur Ödülü, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Prof. Dr. Hüsamettin Koçan ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Taner Demirer’e verildi.

TBMM Başkanvekili, Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu Başkanı Ayşe Nur Bahçekapılı, ödülü bu yıl iki kişiye verdiklerini bildirdi. Bahçekapılı, ödüle, Türkiye Bilimler Akademisi tarafından aday gösterilen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi, Prof. Dr. Taner Demirer ile Bayburt Valiliği-Okan Üniversitesi Rektörlüğü tarafından aday gösterilen Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’ın layık görüldüğünü açıkladı.

Kurul üyeleri olarak bu sonuçtan duydukları memnuniyeti dile getiren Bahçekapılı, eleme aşamasında iki isim arasında karar veremediklerini söyledi. Bahçekapılı, iki öğretim üyesine de yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Bahçekapılı, Onur Ödülü sahibine verilen 25 bin liralık olan ödül tutarını 50 bin liraya çıkardıklarını söyledi. Bahçekapılı, ödülleri TBMM’nin 1 Ekim’deki açılış resepsiyonunda vereceklerini kaydetti.

Bayburt’u ve bizleri tekrar onurlandığın için Teşekkürler Hüsamettin Koçan…

tbmm 2014 onur odulu

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.