Trabzon’dan Malatya’ya giden Suriyeli, Bayburt’ta kara saplandı

Trabzon’dan Malatya’ya giden Suriyeli, Bayburt’ta kara saplandı

ABONE OL
02.12.2021 09:09
Trabzon’dan Malatya’ya giden Suriyeli, Bayburt’ta kara saplandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayburt’ta sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, yüksek kesimlerde ve bazı köy yollarında buzlanmaya neden olurken ulaşımı da olumsuz etkiledi.

Trabzon’dan Malatya’ya giden Suriye uyruklu İsa El Eyub kontrolündeki araç, Bayburt’a 40 kilometre uzaklıkta olan Saruhan köyünde kara saplandı. Bayburt Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne (AFAD) bağlı arama kurtarma ekipleri olay yerine giderek, Suriyeli adamın yardımına yetişti. Karanlıktan korkan ve konuşmakta zorluk çeken Suriyeli şahıs, yönünü kaybettiğini, yanlış yola girdiğini ve yazlık lastiklerle kara saplandığını dile getirdi.

Soğuk havadan etkilenen Suriyeli şahıs, aracın içinde beklerken 20 kadar domuz sürüsünün araç etrafından geçerek karlık alanda yiyecek aradıklarını gördüğünü söyledi. Arama kurtarma görevlilerinin yoğun çabasıyla kara saplanan araç çıkarılarak, İsa El Eyub kurtarıldı. Sağlık durumu iyi olan El Eyub’un aracı AFAD görevlilerince güvenli alana çıkarılarak, şahsın yoluna sağlıklı bir şekilde devam etmesi sağlandı.

Öte yandan AFAD görevlileri kışlık lastik konusunda sürücüyü uyararak, yazlık lastiklerle yola çıkmaması konusunda hatırlatmalarda bulundu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.