Türk Kızılayı, İnsanlığın Hizmetine Koşuyor

Türk Kızılayı, İnsanlığın Hizmetine Koşuyor
Yayınlama: 21.09.2014
A+
A-

Bayburt Merkeze bağlı Arpalı  Beldesin de, 22.Ağustos 2014 tarihinde çıkan yangında zarar gören Suat Bayram’a Türk Kızılayından ev eşyası yardımı yapıldı.

Türk Kızılayı Bayburt Şube Başkanı Fikret Aksoy, Arpalı  köyünde 22.Ağustos 2014 tarihinde çıkan yangında zarar gören Suat Bayram’a kullanması için; Temizlik Malzemeleri, Yatak, Battaniye, Mutfak Malzemeleri dağıtımı gerçekleşti.

22 Ağustos günü Arpalı  Beldesinde ki yangında zarar gören ailelerin ve insanlığın hizmetinde olan Türk Kızılayının her zaman her yerde var olduğunu belirten Türk Kızılayı Bayburt Şube Başkanı Fikret Aksoy konuşmasını şöyle sürdürdü:

“ Bayburt  Vali Yardımcımız Abdülhamit Karaca beyin direktifleri doğrultusunda yangın olayında, bu üzücü olayı yaşayan aileye geçmiş olsun dileklerimizi sunmak, hem de Türk Kızılayı Bayburt Şubesi olarak karınca kararınca onlara bir katkıda bulunmak amacıyla şu an Arpalı Beldemizdeyiz.

Türk Kızılayı Kuzeydoğu Anadolu Bölge Afet Yönetim Merkezine bağlı olmak kaydıyla, tutulan raporlar doğrultusunda bu ailemize İnsanlık adına yardımda bulunuyoruz. Bir evin ihtiyacı olabilecek ev eşyalarını afetzede ailemize teslim ediyoruz.

2014 yılında ilimizde münferit olarak yaşanılan yaklaşık 10 köyde yaşayan ve yangına maruz kalarak maddi hasar yaşayan ailelerimize Türk Kızılayı olarak ev eşyası anlamında ayni yardım yaparak bu ailelerimizin yarasına bir nebze olsun katkıda bulunduk” dedi.

– Bayburt halkı kan vermeye koştu.

Türk Kızılayı Erzurum Şubesi Doğu Anadolu Bölge Kan Merkezi tarafından başlatılan ” – Bağışlanan Her Kan Kurtarılan 3 Can ” kampanyasına Bayburt halkı yoğun ilgi gösterdi.

Türk Kızılayı Erzurum Şubesi Doğu Anadolu Bölge Kan Merkezi olarak 7 kişilik ekiple çalışmalarımıza başlayıp iki günde 108 ünite kan alındığını belirten ve bu konuda duyarlı olan tüm Bayburt halkına teşekkür ediyoruz” açıklamasını yapan Türk Kızılayı Bayburt Şube Başkanı Fikret Aksoy;

” Bağışlanan Her Kan Kurtarılan 3 Can ” kampanyasına ilgi bizi memnun ediyor. Bu yaptığımız bağışlar inşallah insanlarda bilinç seviyesinin yükselmesine ve duyarlılık açısından yapılmasının ülke açısından ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bu etkinlikle ulusal ve yerel anlamda insanlarda farkındalık bilincinin artmasını temenni ediyorum.” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.