Ustaoğlu, Aydıntepe’de incelemelerde bulundu

Ustaoğlu, Aydıntepe’de incelemelerde bulundu
Yayınlama: 14.11.2016
A+
A-

Vali İsmail Ustaoğlu, Aydıntepe İlçesi’nde bir takım incelemelerde bulundu.

İlk olarak Aydıntepe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Parkı’nda hazırlanan 15 Temmuz darbe girişimi fotoğraf sergisini açan Vali İsmail Ustaoğlu daha sonra Aydıntepe Halk Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Merkezde çini, gümüş ve telkari işleme kurslarında eğitim gören kursiyerlerle bir süre sohbet eden Vali İsmail Ustaoğlu yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali İsmail Ustaoğlu’na burada, merkezdeki kursiyerler tarafından üretilen el işi çini tabak ve gümüş tespih hediye edildi.

Vali İsmail Ustaoğlu, Halk Eğitim Merkezi’nin ardından Aydıntepe Anaokulu ve Şehit Erdal Eraslan İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti. Okulun 8/A sınıfının tarih dersine katılarak bir süre dersi izleyen Vali Ustaoğlu sonrasında öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere yaklaşan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı dolayısıyla çeşitli tavsiyelerde bulunan Vali İsmail Ustaoğlu, “Geleceğiniz açısından vermeniz gereken en önemli sınav TEOG sınavı. Bir noktada hayatınızı şekillendirecek kazanacağınız lise. Hedeflediğiniz ve arzu ettiğiniz mesleğe adım atabilmek için gireceğiniz üniversite bunu belirleyecek. Kiminiz savcı, kiminiz kaymakam, kiminiz asker,polis, kiminiz öğretmen olacak. Bizlerin şu anda memleket için yaptığı görevi sizler devralacaksınız. Onun için hedeflerinizden sakın taviz vermeyin ve kesinlikle bir hedef koyun. Hedefsiz kişi denizde yelkensiz gemi gibidir. Nereye gideceği belli olmayan bir gemi gibi değil, hedefini koymuş; ‘Ben gelecekte kaymakam olacağım.’ şeklinde koyduğunuz hedefe inanırsanız kesinlikle bu hedefe ulaşırsınız. Önce inanacaksınız. İnanmak başarmanın yarısıdır. İnanmazsanız başaramazsınız.” diye konuştu.

Vali İsmail Ustaoğlu, daha sonra okul öğrencilerinin taleplerini dinledi. Yetkililere eksikliklerin giderilmesi konusunda gerekli çalışmaların yapılması talimatını veren Vali İsmail Ustaoğlu, ziyaretçi defterine ismini yazarak okuldan ayrıldı.

Vali İsmail Ustaoğlu’na, incelemeleri sırasında Aydıntepe Kaymakamı Yeliz Yıldızhan, Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim Şentürk, İl Müftüsü Kemalettin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, Yurt-Kurt İl Müdürü Şerif Bayram ve ilçede görev yapan kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri eşlik etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.