Veysel Akbaş, Aday Adaylığını Açıkladı

Veysel Akbaş, Aday Adaylığını Açıkladı
Yayınlama: 21.02.2015
A+
A-

Yapı Ekonomisi ve Yönetimi Uzmanı Veysel Akbaş, AK Parti Bayburt Milletvekilliği için resmi başvurusunu yaptı.

Aday adaylık formunu AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal’a teslim eden Akbaş, partililere ve basın mensuplarına yaptığı konuşmada;

“Sayın İl Başkanım, kıymetli dava arkadaşlarım, geleceğimizin teminatı sevgili gençler, hanımefendiler, beyefendiler, aziz dostlarım, değerli basın mensubu arkadaşlarım hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyor toplantımızın hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Yaklaşık 1 aydır Ankara’da İstanbul’da ve Bayburt’ta dostlarımız ve siyasi büyüklerimizle istişarelerimizi yaparak karar vermiş bulunmaktayız.          Bugün burada 25. dönem milletvekilliği aday adaylığımızı ilan etmek için toplanmış bulunmaktayız. Davetimize yoğun katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Bugüne kadar hizmet eden vekillerimize bir kez daha hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor hizmet yarışında bende varım diyen akyürekli aday adayı kardeşlerime bu yarışta başarılar diliyorum.

Sizler bizleri tanıyorsunuz çünkü biz 35 yıldır bu şehirde yaşıyoruz bu şehrin problemlerini biliyoruz. Çünkü biz siyasetin her kademesinde varız ve sivil toplum örgütlerimizde üzerimize düşen her hizmete koşuyoruz. Siyasette ve sivil toplum kuruluşlarında dün vardık bugünde varız yarında var olacağız. Çünkü biz milletimizin duası Allahın rızası için varız ve hep var olacağız. Daha büyük hizmetler için bilgi birikim ve projelerimizi sizler biliyorsunuz bizlerde inşallah seçilip ak hizmetleri bu şehre kazandırmaya devam edeceğiz. Siyasetin içinde var olmanın avantajlarını kullanıp Ankara’da üst düzey yöneticilerle olan dostluklarımızı Bayburt’a hizmete dönüşmesini sağlayacağız.

AK Parti artık siyasi bir parti olmanın ötesine geçmiş bir dava olmuştur. Medeniyetimizin en görkemli örneklerini geçmişimizden güç alarak bugüne taşımanın gayretinde olacağız. Medeniyet tasavvurunda söz söyleme yeteneği olmayanların siyasette var olması düşünülemez.

Siyaset dün ile bugünü bağlayan tarihten almış olduğu ilhamla bilgi birikim ve deneyimini bugüne taşımanın adıdır. Siyaset ahlak limanının vazgeçilmez unsurudur. Bu ilkeler üzerinden almış olduğumuz bayrağı sizlerinde desteğiyle daha ileriye taşıyacağız. Bu nedenle 7 Haziran seçimleri sadece Türkiye konjöktürünün ilgilendiren bir seçim değildir. Bu seçim Ortadoğu’nun Afrika’nın Asya’nın yani mazlum halklarında dirilişi olacaktır. Kısaca bu seçim dünyanın 5 ten daha büyük olduğunun ispatı olacaktır. Bu idealler için dün olduğu gibi bugünde seçim bitimine kadar tüm gücümüzle çalışacağız. İnanıyorum ki sizlerde bu idealler için dün çalıştığınız gibi bugünde çalışacaksınız. Aday adayı olan kardeşlerimden isteğim şudur birimiz hepimiz hepimiz birimiz anlayışıyla 7 Haziran akşamına kadar bu şehirde bu davaya omuz vermeleridir.

Güçlü Bayburt güçlü yarınlar için desteklerinizi bekliyorum. Saygılar sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

Veysel AKBAŞ Kimdir?

1980 Yılında Bayburt’un Aydıntepe İlçesi Pınargözü Köyünde doğdu. İlkokulu köy okulunda, orta okulu Gebze İmam Hatip Lisesinde, lise öğrenimini Bayburt İmam Hatip Lisesinde, Ön Lisans Eğitimini Atatürk Üniversitesi Pazarlama Bölümünde, Lisans Eğitimini Anadolu Üniversitesi işletme bölümünde ve Yüksek Lisans Eğitimini Azerbaycan İnşaat Mimarlık Üniversitesi Yapı Ekonomisi ve Yönetimi alanında yaptı.

1995-1999 yılları arasında Milli Gençlik Vakfında çeşitli görev ve sorumluluklarda bulundu. 2000-2005 yılları arasında Milli Gençlik Vakfı ve akabinde kurulan Anadolu Gençlik Derneğinde Bayburt İl Başkanlık görevinde bulundu. Aynı dönem içerisinde Milli Gazete, Yeni Şafak, Akit Gazetesi, Gerçek Hayat Dergisi ve Anadolu Gençlik Dergisi Temsilciliklerini yürüttü. 2007-2010 yılları arasında çeşitli yerel gazetelerde ve internet sitelerinde köşe yazarlığı yaptı. 2003-2011 yılları arasında Çağrı Radyo TV. Yayıncılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Bayburt Gazeteciler Cemiyeti üyesi. 2007-2010 yılları arasında Bayburt’ta İlk defa kurulmuş olan Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdunu kurarak Müdürlüğünü yaptı. 2014 yılında Bayburt İHH Derneği Kurucu Üyeliği ve Teşkilat Başkanlığı görevini üstlendi ayrıca Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Bayburt İl Başkanlığı görevini yürütmektedir.

2006 yılında Bayburt Tanıtım Reklam Ajansı LTD. ŞTİ.’ni kurup Bayburt’a İlk Açık hava Reklamcılığını getirerek Bayburt’u Şehir Mobilyaları ve Dolmuş Duraklarıyla tanıştırdı ve halen şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Siyasi hayata 1999 yılında Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN hocanın Milli Gençlik Vakfı Bayburt Şube Başkanlık görevini vermek için Ankara’ya çağırmasıyla başlamış oldu. 2008-2010 yılları arasında Saadet partisi İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. 2010 yılında Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ’la beraber HAS Partiyi kurarak Partinin Kurucu Üyeliği ve Bayburt İl Başkanlığı görevinde bulundu. 2012 yılında HAS Partinin AK Partiyle bütünleşme kararının ardından 22 Eylül 2012 yılında Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’IN katılımlarıyla Lütfi KIRDAR Kongre Merkezinde AK Parti kadrolarına katıldı. 2014 yerel seçimlerde Ak Parti Bayburt Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Arapça ve Azerice bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.