‘Yeşil Yol’ için uygulanabilecek projeler değerlendirildi

‘Yeşil Yol’ için uygulanabilecek projeler değerlendirildi
Yayınlama: 07.04.2018
A+
A-

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı(KUDAKA) “Yeşil Yol Güzergâhındaki Kültür-Turizm Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Mali Destek Programı” kapsamında uygulanabilecek projeler Vali Ali Hamza Pehlivan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda değerlendirildi.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Aydıntepe Kaymakamı Selçuk Haskırış, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hayrettin Koçyiğit, KUDAKA Bayburt Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Fatih Baltacı ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.
Vali Pehlivan, program kapsamında uygulanacak projelerin Bayburt’un kültür ve turizm potansiyelini harekete geçirerek, ekonomik ve sosyal kalkınmaya önemli katkılar sağlayabileceğini vurguladı.

Toplantıda Bayburt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Şenol Kılıçarslan, Bayburt’un “Yeşil Yol” güzergâhı öncelikli olacak şekilde Doğu Karadeniz Turizm Master Planı’nda belirtilen önerilere uygun doğal yapı ve kaynakların korunarak tarihi, doğal ve kültürel potansiyelin harekete geçirilip, sürdürülebilir turizm altyapısının ortaya çıkarılması ve bölgenin turistik cazibe merkezi haline getirilmesine olanak sağlayacak proje hakkında sunum gerçekleştirdi.

Toplantıda ayrıca katılımcıların değerlendirmeleri doğrultusunda gerekli revizyonların yapılması ve projenin KUDAKA’ya sunulması kararlaştırıldı.

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA)’nın, Mali Destek Programları çerçevesinde yürütülen projede Aydıntepe Kaymakamlığı yararlanıcı, Bayburt Üniversitesi, Bayburt İl Özel İdaresi, Aydıntepe İlçe Özel İdaresi ile Aydıntepe Köylere Hizmet Götürme Birliği ise ortak olarak yer alacak.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.