Yetimlerimizin 100’leri gülüyor

Yetimlerimizin 100’leri gülüyor
Yayınlama: 15.07.2015
A+
A-

Müslüman Dilendirmezler Cemiyeti, ramazan bayramı arifesinde yetim, öksüz ve muhtaç 100  kardeşimizi bayramlık kıyafetleriyle giyindirdi. Halk eğitim merkezi salonunda yapılan yetim giyindirme  programına vali yardımcısı Abdulhamit Karaca, Belediye başkan yardımcısı Nesumiddin Selçuk, Milli Eğitim müdür vekili Bülent Koçyiğit ve aileler katıldı. MÜS-DER yönetim kurulu başkanı Adil Kacır yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Ümmet Yetimlere Sahip Çıkmalıdır

Yetimlerimizin 100'leri gülüyorBabası olmayan bir çocuk olmak, babasız büyümek tabii ki çok zor bir durum çünkü baba bir evin direği ve bir çocuk için önemli bir güvenlik göstergesi. Yapılan araştırmalar ve gözlemlerimiz bize babası hayatta olan çocukların özgüveninin daha fazla olduğunu gösteriyor.

Okula giderken, sokakta oynarken babası hayatta olan bir çocukla babası vefat etmiş bir çocuğu hemen tanır ve davranışlarından fark edersiniz çünkü bu durum kişinin aynı zamanda ruhuna işleyen bir duygu. Ancak bu durumun temelde insan için bir imtihan olduğunu da akıldan çıkartmamak gerekiyor Yardımda bulunmak bizim ahlaki ve vicdani görevimizdir. Biz kimseye sırtımızı dönemeyiz, kapılarımızı kapatamayız. Suriye’den 1.5 milyon göçmen geldi. Mağdur ve muhtaç kim varsa onlara sahip çıkmak bizim vazifemizdir. ”

Ayrıca çalışmalarımıza her türlü katkıyı sağlayan paydaş ve partner  kurumumuz Yardımeli Uluslar Arası İnsani Yardım Derneğimize  de çok teşekkür ediyoruz.

Genel koordinator  Hatem Serkan Taner ise; Yetim çocuklarla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “hizmetin en güzeli, en zor durumda olanın yanında olmaktır. En zor durumda olan, yardıma ihtiyacı olan hiç şüphesiz ki anne ve babasız çocuklarımızdır. yetimlerimiz bize Allah resulünün emaneti,  emanet edenin yüceliği, emaneti koruma sorumluluğumuzu beraberinde getiriyor.

Yetimlere sahip çıkmak, bu milletin geleceğine sahip çıkmaktır

Yetim çocuklara sahip çıkmak insanlığın en önemli ve temel sorunları arasında yer alıyor. Savaşlar ve doğal afetler en çok çocukları etkiliyor. Resmi rakamlara göre dünya üzerinde 200 milyon gerçekte ise 400 ila 500 milyon arası çocuğun doğal afet savaş ve benzeri sebeplerden yetim kaldığı biliniyor. Kimsesiz çocuklar dilenci fuhuş ve hırsızlık çetelerinin en kolay avları durumdalar. Biz cemiyet olarak onlarla kalplerimizi birleştirme arzusu içerisindeyiz.

Yetimlere sahip çıkmak, bu milletin geleceğine sahip çıkmaktır. Bu kendi dirilişimizdir. Bu yetimlere iyilik değil, kendimize iyiliktir.  Gelin kendimize bir iyilik yapalım…

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.