Zafer Bayramı düzenlenen törenle kutlandı

Zafer Bayramı düzenlenen törenle kutlandı
Yayınlama: 31.08.2016
A+
A-

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü Hükümet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti.

Valilik Makamında gerçekleştirilen tebrikat töreninin ardından Vali İsmail Ustaoğlu beraberindeki heyetle Bayburt Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Vali İsmail Ustaoğlu burada yaptığı açıklamada yüzyıl önce Türk Milleti’nin büyük bir mücadele vererek elde ettiği zaferin 94’üncü yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutladıklarını bildirdi. “Bu vesileyle Kurtuluş Savaşı’nda can veren şehitlerimizi yâd ediyorum.” diye konuşan Vali İsmail Ustaoğlu, “ Aynı zamanda yakın bir geçmişte yaşadığımız darbe girişimi sonucunda devleti ve milletiyle bir olan halkımız Kurtuluş Savaşı ruhunu tekrar canlandırıp bu memleketi ağır bir felaketin eşiğinden kurtardı. 15 Temmuz aslında ikinci bir Kurtuluş Savaşı zaferimizdir. Bu vesileyle 15 Temmuz akşamı darbe girişimine karşı mücadele ederken şehit düşen kardeşlerimize de Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.” Dedi.

Vali İsmail Ustaoğlu ülke olarak ağır bir süreçten geçtiğimizi belirterek, silahlı kuvvetler içerisinde çöreklenmiş bazı kimselerin FETÖ’den aldığı talimatlarla millete saldırdığını vurguladı. Milletin devletin yanında yer alarak bu girişime karşı koyduğunu da sözlerine ekleyen Vali İsmail Ustaoğlu, “Başta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içerisindeki vatanperver askerlerimizle birlikte emniyet güçlerimiz ve en önemlisi de halkımız tankların önünde durarak, silahların karşısına canını koyarak bize yaşatılmak istenen bu acı felaketi engelleyip bir kez daha tarih yazdılar. Ben tekrar ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bugünde bu vesileyle Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği’ni ziyaret ettik.” İfadelerini kullandı.

Dernek Başkanı Haluk Akkoyunlu ise ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti ifade ederek dernek çalışmaları hakkında Vali İsmail Ustaoğlu’na bilgi verdi.

Vali İsmail Ustaoğlu’na ziyareti sırasında Belediye Başkanı Mete Memiş, Garnizon Komutanı Jandarma Albay İbrahim Ayhan Vural, Vali Yardımcısı Hasan Dönmez, Vali Yardımcısı Recep Höl, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi ve İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya eşlik etti.

Foto Galeri

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.