Bayburt Portalı

Bayburt’un köylerinde harabe yapılar yıkılıyor

Vali Ali Hamza Pehlivan, “Temiz Çevrem Duyarlı İnsanım Projesi” kapsamında sürdürülen metruk yapıların enkazlarının kaldırma çalışmalarını inceledi.

Reklam
Bayburt’un köylerinde harabe yapılar yıkılıyor
Vali Ali Hamza Pehlivan, “Temiz Çevrem Duyarlı İnsanım Projesi” kapsamında sürdürülen metruk yapıların enkazlarının kaldırma çalışmalarını inceledi.
Geçtiğimiz aylarda yürürlüğe konulan bahse konu proje ile köylerde tertip düzen ve temizlik seferberliği başlattıklarını anımsatan Vali Pehlivan, “İl ve İlçelerimize bağlı köylerimizde temizlik çalışmaları yapmak üzere hayata geçirdiğimiz projeyle ev ve ahır atıkları, çevreye saçılmış ot, diken ve çöpleri bertaraf etmek amacıyla Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında istihdam ettiğimiz işçilerimizden takımlar oluşturarak bütün köylerimizde dere yataklarının, köy meydanlarının, okul ve cami gibi ortak kullanım alanlarının temizliğini sağladık. Bu atıkları toplayıp bertaraf ettik. Projemizin diğer bir ayağını da köylerimizdeki terk edilmiş, kullanılmayan ören yeri denilen metruk binaların kaldırılması oluşturuyordu. Bu yapılar içine girip oynamak isteyen çocuklar, etrafından geçen insanlar için tehlike arz ediyor. Vatandaşlarımıza ve muhtarlarımıza çağrıda bulunarak harabe binaların risk teşkil ettiğini ve bertaraf edilmesi gerektiğini söyledik.” dedi.
Vali Pehlivan güvenlik açısından risk teşkil eden bu yapıların ilk etapta 25 köyü kapsayan bir çalışmayla yıkıldığını bildirerek, “Yıkılmaya yüz tutmuş onlarca yapıyı temizledik. Özel İdare ekiplerimiz vasıtasıyla bu yapıların enkazını bertaraf ettik. Bugün de Yukarı Kırzı Köyü’müzde gerçekleştirdiğimiz bu çalışmanın bir örneğini görüyoruz. İki ay öncesinde şu an bulunduğum yerde yıkılmak üzere olan yapılar vardı. Sağ olsun başta muhtarlarımızın destekleri ve vatandaşlarımızın anlayışıyla bu çalışmalarımızı gerçekleştirdik.” değerlendirmesinde bulundu.
Metruk yapıların yıkımına önümüzdeki yıl daha yoğun şekilde devam edeceklerine işaret eden Vali Pehlivan, proje kapsamında ayrıca ahır atıklarının kanalizasyon sistemine karışmasının önüne geçilmesini ve köy içlerinde, meydanlarında ve yol kenarlarında depolanan hayvansal atıkların kaldırılarak tarlalara taşınmasını sağlayacaklarını, bu konularda ilgili bütün vatandaşlarımızın duyarlılık göstereceğine ve gereken adımları atacağına inandığını belirtti.​
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ