Şehidin var Bayburt

İstanbul’da meydana gelen terör saldırısında Bayburtlu polis memuru Hamit Şahin (27) şehit düştü.

Şehidin var Bayburt
Yayınlama: 11.12.2016
A+
A-

İstanbul’da meydana gelen terör saldırısında Bayburtlu polis memuru Hamit Şahin (27) şehit düştü. Acı haberi alan şehit Hamit Şahin’in ailesi İstanbul’a giderken, şehidin İstanbul’da toprağa verileceği öğrenildi.
Tüm Türkiye’yi yasa boğan saldırıda şehit sayısı 38’e yükselirken, 14’ü yoğun bakımda olmak üzere 155 kişi de yaralı.

Yaralımız da var!

Öte yandan yoğun bakımda tedavi edilen 14 kişi arasında bir Bayburtlu polis memuru daha var. Çatıksu Köyü nüfusuna kayıtlı Muammer Ateş’in patlamada vücuduna denk gelen şarapnel parçaları ile yaralandığı ve tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Ustaoğlu: “Yiğitlerimizin kanları yerde kalmayacak”

Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, alçak saldırısnın ardından bir  mesaj yayınladı. İşte o mesaj:

Dün akşam İstanbul, Beşiktaş’ta düzenlenen hain terör saldırısı sonucu şehit düşen başta Bayburtlu kardeşimiz Polis Memuru Hamit Şahin olmak üzere, saldırı sonucu hayatını kaybeden tüm evlatlarımıza yüce Allah’tan rahmet diliyor, ayrıca aynı saldırıda yaralanan ve tedavisi devam eden Bayburtlu Polis Memuru Muammer Ateş kardeşimize ve diğer yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Bilinmelidir ki; bölücü ve yıkıcı şer ittifaklarının her türlü saldırısına karşı vatanını canan bilip canından vazgeçen yiğit evlatlarımızın kanları asla yerde kalmayacaktır. Tarihte çok hain gören bu millet, vatanına, namusuna, kardeşliğine, birlik ve beraberliğine kast eden hain ittifakları sabır, metanet, azim ve kararlılığıyla parçalamaya muktedir olduğunu bir kez daha gösterecektir. Bu uğurda şühedanın emanetine sahip çıkmak bizlere bir namus borcudur. Bu vesileyle İstanbul’da yaşanan hain terör saldırısını bir kez daha lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Bölücü ittifaklar, hain şer odakları, katilliğe memur maşalar bilmeliler ki; yılmayacağız, yıkılmayacağız.

Milletimizin başı sağolsun…

Memiş: “Milletimizin başı sağolsun”

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş İstanbul Beşiktaş’ta bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucu aralarında Bayburt’un Sorkunlu Köyü nüfusuna kayıtlı Hamit Şahin’inde bulunduğu çok sayıda polis ve sivil vatandaşın şehit düşmesi dolayısıyla bir başsağlığı mesajı yayınladı. Mesajında bu hain saldırıların Türk Milletinin birlik ve beraberliğini bozamayacağını vurgulayan Başkan Memiş şunları ifade etti.

İstanbul Beşiktaş’ta bölücü terör örgütü tarafından bombalı araçla gerçekleştirilen menfur saldırı sonucu aralarında ilimiz Sorkunlu Köyü nüfusuna kayıtlı Hamit Şahin kardeşimizin de bulunduğu  çok sayıda polisimiz ve sivil vatandaşımızın şehit düştüğü, birçoğunun da yaralandığı haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Ülkemizin birliğine ve huzuruna kasteden bu hain saldırıyı destekleyen şer odakları ve onların taşeronluğunu yapan hain ve bölücü terör örgütü bilsin ki bu aziz milletin birliğini ve beraberliğini hiç bir zaman bozamayacaklardır. Bir kez daha bu alçak ve hain saldırıyı lanetliyor, Hamit Şahin kardeşimizin şahsında tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet acılı ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza ise Yüce Rabbimizden acil şifalar vermesini niyaz ediyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

cleardot – Bayburt Portalı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.