Gelin sokaklarımızı ve sevdiklerimizi birlikte koruyalım

Gelin sokaklarımızı ve sevdiklerimizi birlikte koruyalım
Yayınlama: 19.01.2021
A+
A-

Bayburt Emniyet Müdürlüğü, Covid 19 salgını ile mücadele kapsamında bilgilendirici afiş çalışmaları gerçekleştirdi. 

Bu kapsamda şehrin yoğun caddelerine ve işyerlerine bilgilendirici afişler asılarak tedbirlere uyma ve duyarlılığın artırılması çalışması yapıldı.

Konuyla ilgili Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle:

Geçtiğimiz Mart ayından itibaren tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de saran covid-19 virüsü maalesef çok sayıda insanımızın hayatını ve sağlığını derinden etkiledi. Salgınla mücadelede en önemli sorumluluğun tek tek biz bireylerin elinde olduğu ve bizlerin alacağı küçük önlemlerin hastalığın yayılımını azaltmakta çok büyük rolü olduğu görüldü. Toplum hayatını derinden etkileyen salgın sonrası oluşan yeni hayat şartlarında insanlar zamanlarının çoğunu dijital ortamlarda ve sosyal medya mecralarında geçirmeye başladı. Bayburt Emniyet Müdürlüğü toplumun huzuruna kasteden her durumda olduğu gibi bu süreçte de salgınla mücadele kapsamında gerek alınan önlemlerin hayata geçirilmesi, gerek sağlık görevlilerimizin yükünün azaltılması ve gerekse evlerinde destek bekleyen vatandaşlarımızın her zaman yanlarında olmaya gayret gösterdi. Salgınla mücadelede üstüne düşeni yerine getirirken öte yandan da vatandaşlarımızı dijital ortamlar ve sosyal medya platformlarında hedef alan art niyetli kişi ve kişilerle de mücadele devam ettirildi. Bu kapsamda Bayburt Emniyet Müdürlüğü görevlilerince hazırlanan afişler şehrimizin yoğun caddelerine ve işyerlerine asılarak tedbirlere uyma ve dijital güvenlik konusunda duyarlılığın artırılması hedeflendi.

Halkımızın da desteğini alarak güven ortamının devam ettirilmesinin yanında salgınla mücadeleye aynı hassasiyetle devam edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.