3. Uluslararası Şair Zihni Kültür Sanat Ödülleri, sahiplerini Ankara’da buldu

3. Uluslararası Şair Zihni Kültür Sanat Ödülleri, sahiplerini Ankara’da buldu
Yayınlama: 18.10.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Uluslararası Bayburt Sanatçılar Derneği’nin ‘3. Uluslararası Şair Zihni Kültür Sanat Ödülleri’, Ankara’da gerçekleştirilen törenle sahiplerine verildi.

Ankara Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde Naci Ahıskalıoğlu’nun sunumuyla gerçekleştirilen tören, şehitlerimiz ve Bartın’da yaşamını yitiren madenciler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

3. Uluslararası Şair Zihni Kültür Sanat Ödülleri’nde:

Üstün Siyaset Onursal Ödülü, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye,

Devlet Adamı Onursal Ödülü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’e,

Bürokrat Onursal Ödülü, Ankara Valisi Vasip Şahin’e,

Yerel Yönetimler Onursal Ödülü, Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a,

Kurumsal Marka Onursal Ödülü, Bayburt Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk’e,

Sivil Toplum Platformu Onursal Ödülleri, Türkiye Tanıtım Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Yıldız’a, Global Business Managmet Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Bulgurcu, Ankara Bayburt Kültür Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bayram’a verildi.

Üstün Hizmet Onursal Ödülü, Bayburt eski Belediye Başkanı Mete Memiş’e,

İş-Cemiyet Onursal Ödülleri, Baykovan Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Dursunkaya’ya, iş insanı Hakan Kobal’a,

Plastik Sanatlar Onursal Ödülü, Fotoğraf Sanatçısı Feridun Hacızhasanzade’ye,

Farkındalık Ödülü, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Elif Çil’e,

Sanat Onursal Ödülü, Filiz Karslı’ya takdim edildi.

Bay Elektronsan Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Yavuz Zeze’ye Başarı Öyküsü Belge Takdimi yapılan törende; Turhan Kocatürk, Tamer Saka, Hayrettin Şimşek, Hüseyin Koçan Yıldırım, Cihan Kaldırım teşekkür belgesi; Ali Aslanhan, Ali Vahit Atıcı ve Bayburtlu Kadınlar İlim Kültür ve Yardım Derneği’ne kültür sanatı beratı takdim edildi.

Programa katılamayan MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin gönderdiği mesajı yayınladı.

Yine törene katılamayan MHP Genel Başkan Yardımcıları Porf. Dr. Kamil Aydın, İsmail Özdemir ve MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman telgraf gönderdiler.

Açış konuşmasında Uluslararası Bayburt Sanatçılar Derneği Başkanı Ülkü Koçan,

3. Uluslararasi Sair Zihni Kultur Sanat Odulleri sahiplerini Ankarada buldu1 – Bayburt PortalıDün, Bartın’ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü’ne bağlı bir maden ocağında patlama yaşandı. Maden ocağında yer altında kalan 110 işçiden 41’inin ölmesiyle Türkiye’de gerçekleşen en ölümcül iş ve madencilik kazalarından biri yaşandı, çok üzgünüz. Elim kazada hayatını kaybeden insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Kaza sebebiyle ödül törenine katılım sağlayacak olan bazı misafirlerimiz ve ödül sahiplerimiz üzüntülerini belirterek, programa katılamayacaklarını söylediler. Bizler de tabi ki anlayışla karşıladık. Bugün burada olan değerli ödül sahiplerine ödülleri takdim edilecektir. Bu anlamlı program için Bayburt’tan Ankara’ya geldik. Uluslararası Şair Zihni ödüllerimizi yılda bir kez olmak üzere il sınırlarımızın dışına taşımakta isabetli bir karar verdiğimizi şimdi daha iyi anlayabiliyorum.

 

Biz, bir hayal kurduk, kurduğumuz hayallerin gerçekleşmesi için çaba gösteriyoruz. Bizlere bu hayalleri kurduranlara aslında teşekkür etmemiz gerekiyor. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Sanatçı üretim yaparken çelişkiler içerisinde olmamalı.

 

Yeni ufuklar, yeni düşünceler, yeni oluşumlar ve arayışlara yönelik olarak sanatın verimlilik yönünden en etkin sebepleri içerisinde yer alıyor. Temsil ettiğiniz entelektüel yapının bunda önemli bir katkısı mutlaka olacaktır.

 

Şair Zihni ödüllerini il dışına taşımakta iyi bir karar verdiğimiz artık net. Yenilenmek adına yaptığımız girişimlerle Bayburt ve İstanbul’dan sonra Ankara bizim için çıkış noktalarımızın en bariz örneklerindendir.

 

Bayburt’ta ilk kez yerel bir sivil toplum kuruluşu kendi bulunduğu mecralardan uzak yerlerde geniş kitlelere hitap edecek etkinliklere imza atıyor. Zaten bizi diğerlerinden ayrı kılan, sanat kurumu olmak yanında evrensel bir görüş ve düşünceye sahip olmamızdır.

 

Bayburt’u kültürel kimliği ile birlikte insani değerleriyle ülkemizin farklı illerine taşımaya 2023 yılında devam edeceğiz. İnşallah Ödül törenimizi 2023 yılında Bursa ilimizde geçekleştireceğiz.

ifadelerinde yer verdi.

3. Uluslararasi Sair Zihni Kultur Sanat Odulleri sahiplerini Ankarada buldu2 – Bayburt Portalı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.