Aydıntepe Halk Eğitim Merkezi’nde yıl sonu sergisi

Aydıntepe Halk Eğitim Merkezi’nde yıl sonu sergisi
Yayınlama: 05.06.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinleri kapsamında Aydıntepe Halk Eğitim Merkezi tarafından yıl sonu sergisi düzenlendi.

“Hayat Boyu Öğrenme” kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen yıl sonu sergisi Vali Cüneyt Epcim, protokol temsilcileri ve vatandaşların yoğun katılımıyla açıldı.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası’nın önemini belirten açılış konuşmasında geleneklerin yaşatılması, gelecek kuşaklara aktarılması ve çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi doğrultusunda Aydıntepe’de bu yıl 42 kurs programında 792 kursiyere eğitim verildiği aktarıldı. Açılış ve protokol konuşmalarından sonra kursiyerin el emeği göz nuru tasarımları katılımcıların beğenisine sunuldu.

Aydıntepe Halk Eğitimi Merkezi sergisinde yer alan yöresel halılar, çini ve seramikler, filografi modelleri, ahşap süsleme ürünleri, takı tasarımları, giysiler, işlemeler, örgüler ve el nakışları katılımcılar tarafından ilgiyle incelendi. Serginin son bölümünde temel robotik ve kodlama kursunu dönem içinde başarıyla tamamlayan öğrencilere kurs bitirme belgesi verildi.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası dolayısıyla hazırlanan yıl sonu sergisi hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.