BAYDER’den Anlamlı Günde Anlamlı Faaliyet

BAYDER’den Anlamlı Günde Anlamlı Faaliyet
Yayınlama: 16.05.2015
A+
A-

Kent Ormanında; Miraç Kandiline denk gelen bir günde BAYDER ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklaşa bir faaliyet düzenleyerek fidan dikimi gerçekleştirdi.

BAYDER Dernek yönetimi ve öğretmenler, Kent Ormanı’nın girişinde Gençlerle birlikte 100 adet yapraklı ağaç fidanı dikimini gerçekleştirildi.

Bayburt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Bayburt Orman Fidanlık Şefliği’nin destekleriyle gerçekleşen fidan dikimi etkinliğine Bayburt Üniversitesi ÜNİBAYDER öğrenci temsilcileri, BAYDER yönetim kurulu;Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Fidan dikimini gerçekleştiren yetkililer yaptıkları açıklamada; “Miraç Kandili gibi özel bir günü kutlarken geleceğe güzel bir miras da bırakmak gerektiğini düşündük ve gençlerimize doğa ve ağaç sevgisini kazandırmayı da hedefleyerek bu faaliyetimizi her yıl gerçekleştirerek geleneksel hale getireceğiz.

Biliyoruz ki, 40 kişinin bir saatte havaya verdiği karbondioksiti yetişkin bir çam ağacı 1 saatte oksijene dönüştürür. Bu nedenle her yıl çevremize örnek olarak bu alanda farkındalık oluşturmayı ve geleceğe güzel bir miras bırakmayı hedefliyoruz.” belirterek Bayburt Belediyesine ve Orman Fidanlık Şefliğine katkılarından dolayı teşekkürlerini belirttiler.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.