Bayburt Ak Parti Gençlik Kollarından Kutlu Doğum Etkinliği

Bayburt Ak Parti Gençlik Kollarından Kutlu Doğum Etkinliği
Yayınlama: 25.04.2015
A+
A-

Bayburt Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programa Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal, AK Parti Milletvekili Adayları Naci Ağbal, Bünyamin Özbek, parti teşkilatı üyeleri katıldı. Etkinliğe halk da büyük ilgi gösterdi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan programda ilk konuşmayı Bayburt Gençlik Kolları Başkanı İbrahim KAYMAK yaptı .
Sayın İl Başkanım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın milletvekilim ve Milletvekili Adaylarım, İl Genel Meclisi Başkanım, İlçe ve Belde Başkanlarım, İlçe ve Belde Belediye Başkanlarım, Kadın Kolları Başkanım ve Bu Davaya Gönül Vermiş Ak Yürekli Hanımefendiler-Beyefendiler, Sizleri selamların en güzeli olan Rabbimin selamı ile selamlıyorum Essamunaleykum. Gençlik Kollarının düzenlemiş olduğu Kutlu Doğum Programına hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

‘’BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM’’
Rabbimize; Bizleri kendisinden ve ‘Sen olmasaydın kainatı yaratmazdım.’ sözü ile yücelttiği, ‘Biz seni ancak Alemlere Rahmet olarak gönderdik.’ Ayeti kerimesiyle seçkin kıldığı ve kendisinden başka varlıkların önem ve ehemmiyetinin olmadığını kast ederek, Nuruyla nurlandırdığı Nebiler nebisi Ahmet Ahyet Emin Muhammed Mustafa (S.A.V), Efendiler Efendisi Efendimizden haberdar eylediği ve hiçbir zaman karşılığını ödeyemeyeceğimiz ümmet nuru ile de bizleri nurlandırdığı için kendisine ne kadar hamdetsek- şükretsek azdır.
Rabbimize sonsuz şükürler olsun ki, O Adı güzel kendi güzel peygamberimizin dünyaya teşrifi münasebetiyle bizleri kendi izniyle bir kez daha bir araya toplamış bulunmaktadır.
Al­la­h’­ın sa­lat ve se­la­mı, efen­di­miz, reh­be­ri­miz, can­lar ca­nı Mu­ham­med Mus­ta­fa­’-nın ve Ehl-i Bey­ti­nin üze­ri­ne ol­sun. Al­la­h’­ın se­la­mı As­hab-ı Ki­ra­m’­ın, 14 asır­dır tüm in­san­lı­ğı ay­dın­la­tan alim­le­rin, ev­li­ya­la­rın ve gö­nül in­san­la­rı­nın üze­ri­ne ol­sun.
Asrı saadete duyulan özlemle beraber, bir araya gelişimiz bizi ne kadar sevindiriyorsa Onun sünnetlerinin günden güne birer birer terk edilmesi de bizleri o kadar üzmektedir.

300-350 yıldır İslam’ın üzerinde dolaşan kara bulutların bir türlü dağılmaması, ümmetin bölünmüşlüğü, batılın hak, hakkın batıl olarak gösterilip; kalbimizin, aklımızın, yurdumuzun, yuvamızın parçalanmışlığı hatta büyüğün küçüğe sevgisinin, küçüğün büyüğe saygısının kalmaması, sosyal hayatın temel taşları olan; tahammülün, affetmenin, istişarenin, ziyaretin, hediyeleşmenin, selamlaşmanın, kısaca; insan olmanın üzerinin pas tutmasının sebebi bu değerlerden yoksun ve sünnetten uzak yaşıyor olmamız değil de nedir?
Bu vesileyle önce Allah ve Resulünün izinden gitmeyi, Cennet bahçelerinin genç çiçekleri Hasan Hüseyin Efendilerimizin gösterdiği sabrı cemilini, Dünya gençlerinin şahı Hz. Ali (R.A) efendimizin fedakarlığını ve yiğitliğini Cenabı Haktan arzu ederiz.

Bizler Ak Gençlik olarak, sorumluluğumuzun bilincinde olup Rabbimiz ve Onun Sevgili Habibi peygamberimiz, şahidimiz olsun ki; İslam’ın hak din olduğunu dünyanın her köşesinde kanımızın son damlasına kadar haykırmaya devam edeceğiz.

Bizlerden desteğini esirgemeyen Başta İl Başkanıma, Milletvekili Adaylarımıza ve Belediye Başkanımız Sayın Mete Memiş’e teşekkür ederim.

Rabbimiz cümlemizin yar ve yardımcısı olsun. Allah’a emanet olun.

Gençlik Kolları Başkanından sonra söz alan Bayburt Belediye Başkanı Mete MEMİŞ günün anlam ve önemine vurgu yaparak , bu gibi organizasyonların yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.Başkan Mete Memiş, Hz Muhammed’in örnek kişiliğini anlattı.

Günün anlam ve önemin ilişkin bir konuşma yapan AK Parti Bayburt Milletvekili Adayı Naci Ağbal, İslam’ın bugün bulunduğu konumu hak etmediğini ifade ederek şunları söyledi:

“Bir kutlu doğum etkinliğinde sizinle birlikte olmayı bana nasip eyledi. Ve bir konuşma fırsatı verdi. Müslüman Müslümanın kardeşidir. İyi günde de kötü günde de kardeşiyle beraberdir. Allah nasip etti Bosna’ya gittik. Kosova’ ya gittik. Müslüman kardeşlerimize yapılan zulmü oralarda gördük. Ağlayan kardeşlerimizi gördük. ama o insanlar tek bir şey diyorlardı; Recep Tayyip Erdoğan diyorlardı. Türkiye diyorlardı. Bizim kurtuluşumuz Türkiye’dir, Recep Tayyip Erdoğan’dır diyorlardı.

Kutlum Doğum Haftası gibi dini etkinliklerin bugün devlet desteğiyle kutlanabildiğini ifade eden Özbek ise şunları kaydetti:
“Bugün buraya siyaset yapmaya gelmedik. Günün anlam ve önemini sizlerle paylaşmaya geldik. Regaip kandiliniz şimdiden mübarek olmasını diliyorum. Asıl teşekkürü Cumhur başkanımız recep Tayyip Erdoğan’a yapmak istiyorum. 200’li yıllardan önce maalesef Kutlu doğum haftası yapılmasından dolayı bu programı yapanları mahkemelerde süründürdüler. Kutlu Doğum haftası yapan siyasi partiler maalesef kapatılıyordu. Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı aynı zihniyet hapse mahkum etti. Ama şükürler olsun ki bugün hem siyasi partiler hem devletin çeşitli kurumları bu tür programlar düzenliyor. Ve devlet buna katkı sağlıyor.”

Program konuşmaların ardından Bayburt Yakutiye Cami İmam Hatibi Enes Arslan’ın Kur’anı Kerim tilaveti okumasıyla devam etti. Bayburtlu ilahi sanatçısı Abdurrahman Önül söylediği ilahileri ile davetlileri duygulandırırken, Erih-Der Semazen ve Diva İlahi Grubu gösterileri ilgiyle izlendi.
Etkinlik toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.