Bayburt Belediyesi, haşerelerle mücadeleyi elden bırakmıyor

Bayburt Belediyesi, haşerelerle mücadeleyi elden bırakmıyor
Yayınlama: 07.06.2020
A+
A-

Kovid-19  salgını dolayısıyla dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Bayburt Belediyesi ekipleri kene, sivrisinek ve haşerelerle mücadeleyi de elden bırakmıyor.

Yaz mevsiminin gelmesi ve normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte yeşil alanlarda yoğunluk oluşmaya başladı. Bu durumdan dolayı çalışmalarını hızlandıran belediye ekipleri haşerelere göz açtırmıyor.

Tüm yeşil alanlarda çalışma gerçekleştiren ekiplerden ilk olarak Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ot biçme,  Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ot toplama çalışması gerçekleştirirken ardından Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ise ilaclama çalışması gerçekleştiriyor.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan bulunan Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci toplum sağlığı için çalışmalarımız aralıksız olarak sürüyor. Kovid-19 salgınıyla mücadele çalışmalarımız devam ederken sivrisinek ve kene gibi haşerelerle mücadeleyide  elden bırakmıyoruz. Ekiplerimiz çalısmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Biz gerekli tedbirleri alıyoruz. Ama ailelerden ricamız çocuklarıyla yeşil alanlara, park ve bahçelere çıkarken daha dikkatli olmaları diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.